6600 vs. 6600 XT

Bütçe
6500
İşlemci upgradesi her zaman yapılabilir ekran kartı o kadar kolay değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RDR2 dahil çoğu oyun %90 üzeri benim için gayet yeterli.

Dostum elimde 6600XT ve 3500X işlemcim vardı aşırı darboğaz oluyordu işlemciyi satıp 3600 aldım gene beni tatmin etmeyen boyutta darboğaz yaşattı. Kartıda satıp 6600 aldım şu an sorunsuz kullanıyorum ben tecrübelerimi ve fikrimi söyledim seçim tabii ki senin. Direk 6600XT alacaksan konuyuda açmana gerek yoktu zaten iki kart arasında %15-20 fark var.

İşlemci çok önemli ya onu deyim. Önceden bu mantıkta bakmıyordum ama yok yani özellikle işlemci gücü isteyen oyunlarda inanılmaz fark ediyor mesela.
R5 1600 vardı World of Warcraft da world boss da 40-45 kişi aynı bossa dalınca 15-20'lere düşüyordu FPS.
Şimdi 3300X aldım 70FPS alıyorum bu sadece işlemci farkı. Çünkü oyun işlemciye bakıyor ekran kartı 1660 Super.

Maalesef günümüzde ekran kartı fiyatı uçtuğu için gerçekten ekran kartı upgrade zor ama 2'sini de birbirine dengeli almanı tavsiye ederim.

İleride 11400F' e yükselticem.
Dostum elimde 6600XT ve 3500X işlemcim vardı aşırı darboğaz oluyordu işlemciyi satıp 3600 aldım gene beni tatmin etmeyen boyutta darboğaz yaşattı. Kartıda satıp 6600 aldım şu an sorunsuz kullanıyorum ben tecrübelerimi ve fikrimi söyledim seçim tabii ki senin. Direk 6600XT alacaksan konuyuda açmana gerek yoktu zaten iki kart arasında %15-20 fark var.
Hayır bütçemi zorlayıp 6600xt almalı mıyım diye merak ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Rdr2 dahil çoğu oyun %90 üzeri benim için gayet yeterli.

İşlemcin 6600 için yeterli kafana takma burada yazılanları, 6600 XT belki biraz tekler ama korkulacak bir durum yok. Ben 3300X ile 6600 XT besletiyorum rahatlıkla, hani öyle %0.1 low veya %1 low düşmesi de olmuyor.

İşlemcin 10105F için yeterli kafana takma burada yazılanları. Ben 3300X ile 6600 XT besletiyorum rahatlıkla. Hani öyle %0.1 low veya %1 low düşmesi de olmuyor.

Teşekkürler.

6600 XT. İşlemci her zaman güncellenebilir, ekran kartı fiyatları ne olur bilinmez. Darboğaz yapsa da alınmalı. Darboğaz da kesinlikle üzmez, aşırı farklar oluşmaz Single oyunlarda. Daha sonra 11400F alınabilir. Oyunları mümkün olduğunca en yüksek ayarlarda oynayın zaten kart oynatır.

6600 XT. İşlemci her zaman güncellenebilir, ekran kartı fiyatları ne olur bilinmez. Darboğaz yapsa da alınmalı. Darboğaz da kesinlikle üzmez, aşırı farklar oluşmaz Single oyunlarda. Daha sonra 11400F alınabilir. Oyunları mümkün olduğunca en yüksek ayarlarda oynayın zaten kart oynatır.

11400F'e yükselteceğim teşekkürler.

İşlemci çok önemli ya onu deyim. Önceden bu mantıkta bakmıyordum ama yok yani özellikle işlemci gücü isteyen oyunlarda inanılmaz fark ediyor mesela
R5 1600 vardı World of Warcraft da world boss da 40-45 kişi aynı bossa dalınca 15-20'lere düşüyordu FPS
Şimdi 3300X aldım 70FPS alıyorum bu sadece işlemci farkı. Çünkü oyun işlemciye bakıyor ekran kartı 1660 Super.

Maalesef günümüzde ekran kartı fiyatı uçtuğu için gerçekten ekran kartı upgrade zor ama 2'sini de birbirine dengeli almanı tavsiye ederim.

Çok oyunculu oyunlar hep böyleydi ve böyle olmaya devam edecekler fakat hem ekran kartı piyasası hem TL'nin değer kaybetmesi göz önüne alınırsa uygun fiyata ekran kartı bulan alabiliyorsa ertelemesin.

Rdr2 dahil çoğu oyun %90 üzeri benim için gayet yeterli.
Dert etmeyin darboğaz olayını Rx 6600 de Rx 6600 XT de uygun fiyata bulursanız alın. 1080p'de uzun süre götürür sizi saf güçte. Darboğaz felaket tellalları her yerde her zaman karşınıza çıkar, insanları boş yere evhama sokar. Her oyunu akıcı sorunsuz oynarsınız bu işlemci ve bu iki ekran kartıyla. İlerde durumunuz olunca değiştirirsiniz zaten ama illa darboğaz diyecekler.

Konu ile alakasız olacak biraz da indirim köşesine yazamıyroum, buraya yazayım. Belki birinin işine yarar.

RX 6600 kabaca 5600XT ayarında bir kart, birazcık daha iyi. 2020 mayısında 5600XT 310 dolara satılmış, o zamanki fiyatı 2150TL. Şimdi 6600 de 340 dolara satıldı. Tabi arada 2 sene var ve doların da enflasyonu var ama ekran kartlarının da güçlenmesi de var tabi. Böyle düşününce sanki 5500 liraya 6600 çok iyi bir kart gibi görünüyor belki şu anki piyasa şartlarında ama mining de yavaşlar ve ekran kartı fiyatları da düşmeye devam eder ise çok da ucuz değil bence. 2 sene önce 310 dolara alınan kart ile 2 sene oyun oynuyorsunuz ve aynı ayarda bir kart bugün yine kabaca aynı fiyat, ya da fiyat/performans oranı aynı diyelim.

Buradan 5600XT ile kıyaslamak da mümkün.

Şurada da bir inceleme ve kıyas grafikleri var.

Geri
Yukarı