6600 XT 5600X sistem için en düşük input lag ayarları

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 797

Siya

Kilopat
En rekabetçi performans için ayarlar nasıl olmalıdır? Buna FPS oyunlarında tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Ben yaptıklarımdan bahsedeyim. CoD oyuncusuyum, GPU ve CPU time'ı düşürmek için nerdeyse tüm grafik ayarlarını off'a çektim. Monitörüm 144Hz, 120-140 arası değişken bir FPS alıyorum. FPS'imi 141'e sıfırladım, monitördeki hertz'in 3 aşağısına sabitlemek lazım diye biliyorum. Eğer yanlışsam düzeltin.

Onun dışında AMD Anti Lag özelliğini kullanmak gerekli mi değil mi bilmiyorum. Düz mantık evet demek yerine sebepleriyle bilgilendirirseniz sevinirim. Zira bu özellik her şartta input lag'i düşürmüyor diye biliyorum.

Çok uzun bir süre oynadım Warzone dediklerinin hiçbirini yapmadım. Optimizasyonu sıkıntılı bir oyun karanlıkta adamları daha rahat görebilmek için renk ayarlarıyla bile oynuyorlardı ben gayet basit Ultra grafiklerde 80-110 FPS arasında gayet iyi oynuyordum her maç Win olmasa da her zaman ilk 5 de oluyordum bence CS:GO'ya da Valorant gibi ayar yaparak iyi olabileceğin değil oynayarak tecrübe kazanman gereken bir oyun ne kadar ayar yaparsan yap kar98 ile her an kafana mermi yiyebileceğin bir oyun.

Çok uzun bir süre oynadım Warzone dediklerinin hiçbirini yapmadım. Optimizasyonu sıkıntılı bir oyun karanlıkta adamları daha rahat görebilmek için renk ayarlarıyla bile oynuyorlardı ben gayet basit Ultra grafiklerde 80-110 FPS arasında gayet iyi oynuyordum her maç Win olmasa da her zaman ilk 5 de oluyordum bence CS:GO'ya da Valorant gibi ayar yaparak iyi olabileceğin değil oynayarak tecrübe kazanman gereken bir oyun ne kadar ayar yaparsan yap kar98 ile her an kafana mermi yiyebileceğin bir oyun.

Hocam oyun hakkında keyfi ve kişisel yorum yapacaksanız Metascore diye bir site var, gidin orada oyunun kritiğini yapın. Oyuna yeni başlayan biriymişim gibi temel şeylerden bahsetmişsiniz. Ben input lag hakkında teknik bilgi soruyorum. Ayrıca bu oyunda gecikme önemli değil diyorsanız oyunu yarışçıl şekilde değil keyif için oynamışsınızdır. Bu arada CoD sadece Warzone'dan ibaret bir oyun değil, multiplayer modu da var, biliyorsunuz değil mi?

Geri
Yukarı