6600 XT sistemde LoL'de FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

poguee123

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
6600 XT
Anakart
B450m
İşlemci
5600X
Merhaba sistemim LoL içinde 144e sabitledim FPS'i V-Sync vs kapalı 240 alamıyorum o yüzden, fight içinde oyun uzadığında 30-35'lere drake fightları vs FPS'im 110a falan düşüyor ve o 144 akıcılıgı gidiyor yani FPS düşüşü hissediliyor ekran kartı GPU kullanımımda çok azda kalıyor maalesef format atmayı düşünüyorum ama son çare olmasını istiyorum çok bilgi var herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanımının düşük olması normal oyun dinozor çağından kalma. Burada bile çok az kullanılıyor ama rahatça 300+ FPS alıyor. Virüs falan olabilir veya SSD kötüdür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı kullanımının düşük olması normal oyun dinozor çağından kalma. Burada bile çok az kullanılıyor ama rahatça 300+ FPS alıyor. Virüs falan olabilir veya SSD kötüdür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Samsung ssd 500 gb m2 , yani bilmiyorum neden böyle oluyor normalde sadece işlemcinin bile yetiyor olması gerek.

@poguee123 onun dışında fikrim yok maalesef. LoL ile ilgili belki Google'da farklı çözümler bulursun, her ihtimale karşı sistemi kullanan oyunlarda oluyor mu diye kontrol edersin ne bileyim bir RDR2, GoW, CP77 falan.
Gow oynadım ekran kartı kullanımı %99lardaydı fakat bazı yerlerde 70lere iniyordu ve fps sorunu yaşanıyordu 4-5 saniye.

Merhaba sistemim LoL içinde 144e sabitledim FPS'i V-Sync vs kapalı 240 alamıyorum o yüzden, fight içinde oyun uzadığında 30-35'lere drake fightları vs FPS'im 110a falan düşüyor ve o 144 akıcılıgı gidiyor yani FPS düşüşü hissediliyor ekran kartı GPU kullanımımda çok azda kalıyor maalesef format atmayı düşünüyorum ama son çare olmasını istiyorum çok bilgi var herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?
Hocam aynı sistemde aynı sorunu yaşamaya başladım. Nasıl çözdünüz acaba problemi?

Geri
Yukarı