6600XT için fiyat farkı olmasının sebebi nedir?

Burakcdemir

Hectopat
Makaleler
1
1660 Ti ekran kartım var fakat 8-10 bine çok sayıda 2.el ilanı gördüm ve o fiyatlara gidiyor gibi. 10-11 bin civarı 6600XT modeli var. İyi bir upgrade gibi düşündüm. Fakat vatanda fiyatlar uçmuş. Hepsiburada, Akakçe gibi yerlerde 14-15 bin yerine 10-11 bin gibi fiyatlara bulunabiliyor. Bunun bu kadar fazla fiyat farkı olmasının sebebi ne? Bir de XFX, Sapphire ve ASUS Dual, PowerColor vb modellerden hangisini önerirsiniz sessiz ve iyi soğutma için?

Modeller;

Son düzenleme:
Evet benim 1660ti da Rog strix, en üst seviye model Rog Strix zaten tartışmasız. Hiç wattman hatasıyla karşılaştın mı ? RX serilerinde gına getirmişti soğutmuştu AMD kendinden, 5000 ve 6000 serilerinde böyle bir şey var mı ? Yazılımsal ve donanımsal hatayla karşılaştın mı hiç

1660 Ti ekran kartım var fakat 8-10 bine çok sayıda 2.el ilanı gördüm ve o fiyatlara gidiyor gibi. 10-11 bin civarı 6600XT modeli var. İyi bir upgrade gibi düşündüm. Fakat vatanda fiyatlar uçmuş. Hepsiburada, Akakçe gibi yerlerde 14-15 bin yerine 10-11 bin gibi fiyatlara bulunabiliyor. Bunun bu kadar fazla fiyat farkı olmasının sebebi ne? Bir de XFX, Sapphire ve ASUS Dual, PowerColor vb modellerden hangisini önerirsiniz sessiz ve iyi soğutma için?

Modeller;

En iyi model Red Devil 6600 xt için. Ondan sonra Rog Strix ve Gaming X diyebilirim.

@Burakcdemir yazın 71 derecelere kadar çıkıyordu ama bu sıralar 65-67 takılıyor. Yalnız bunun fanları oldukça sessiz ve büyük. Yüksek RPM'de dönmesi için yapılmışlar gövdesinde hafif bir materyal kullanılmış. 2000 RPM civarı dönüyor ama ses duymuyorsun, eski kartım 2000 RPM'e el ile aldığımda kükrerdi. XFX fena değildir ama 3 fanlısını öneririm.

@Burakcdemir yazın 71 derecelere kadar çıkıyordu ama bu sıralar 65-67 takılıyor. Yalnız bunun fanları oldukça sessiz ve büyük. Yüksek RPM'de dönmesi için yapılmışlar gövdesinde hafif bir materyal kullanılmış. 2000 RPM civarı dönüyor ama ses duymuyorsun, eski kartım 2000 RPM'e el ile aldığımda kükrerdi. XFX fena değildir ama 3 fanlısını öneririm.

Vallahi ben 1660 Ti ASUS ROG STRIX'i aldığımdan beri 50 tane oyun oynadım, üstelik bi de OC yaptım, 64 dereceyi geçtiğini görmedim fanlar da yüzde 30'dan fazla çalışmadı hiç, sanki çalışmıyor gibiydi yükteyken bile. M.2 SSD'de var tabii 70'in üzerine çıkıp bir de sesli çalışan bir kart istemem. Sapphire Pulse'ya da biraz daha fazla verip ROG STRIX modelini mi alsam diye ikilemdeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı