6600XT LoL kasma hissi

poguee123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, LoL'de 144 FPS almama ragmen bir kasma hissi oluyor, neden oldugunu anlayamıyorum ama o akıcılık yok, oyun oynayanlar neden bahsettiğimi anlıyordur diye tahmin ediyorum. Sistemim şu şekilde, 5600X işlemci, 6600XT ekran kartım var daha 1 aylık kasa tertemiz yani, diğer oyunlarda sorun olmamasına ragmen LoL'de o akıcılıgı alamıyorum haritada haritada gezerken bile 60 Hz hissi alıyorum sanki nedenini anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, ( AMD programından birçok şeyi denedim fakat faydası olmadı )

1651623563903.png

Dosya Ekleri

• 1651620840485.png
    1651620840485.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 58
  • resim_2022-05-04_023639063.png
    resim_2022-05-04_023639063.png
    13 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Merhaba, LoL'de 144 FPS almama ragmen bir kasma hissi oluyor, neden oldugunu anlayamıyorum ama o akıcılık yok, oyun oynayanlar neden bahsettiğimi anlıyordur diye tahmin ediyorum. Sistemim şu şekilde, 5600X işlemci, 6600XT ekran kartım var daha 1 aylık kasa tertemiz yani, diğer oyunlarda sorun olmamasına ragmen LoL'de o akıcılıgı alamıyorum haritada haritada gezerken bile 60 Hz hissi alıyorum sanki nedenini anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, ( AMD programından birçok şeyi denedim fakat faydası olmadı )
Monitor ne?

viewsonic vs2458 , önceden böyle bir sorunum yoktu g970li sistemimde akıyordu oyun fps düşüyordu fight anlarında ama akıyordu en azından bunda kasılma hissini alıyorum direkt.
HDMI Portu kullandıgım için açamıyorum maalesef.

FPS 144'te sabitli zaten dediğim gibi FPS'te bir sıkıntı olmamasına rağmen o kasılma hissediliyor ve ekran kartım hiç kullanılmıyor neredeyse %10 - 15 çok az seviye geldi bana. Sanırım sorun %1 - %0.1 FPS oranında olabilir gibi düşündüm ben.

Aynı sebep mi?

FPS değerlerimde inanılmaz bir düşüş yok, 120'lere düşüyor maksimum savaş anlarında, fakat 144 olsa bile oyunda o akılıcık saflık hissedilmiyor.

Ekran kartı ayarlarınızda hdmı bağlantı güvencesi açıksa onu kapatın. Bende de genel bir fps dengesizliği vardı kapatınca düzeldi.

FPS 144'te sabitli zaten dediğim gibi FPS'te bir sıkıntı olmamasına rağmen o kasılma hissediliyor ve ekran kartım hiç kullanılmıyor neredeyse %10 - 15 çok az seviye geldi bana. Sanırım sorun %1 - %0.1 FPS oranında olabilir gibi düşündüm ben.

LoL ekran kartını neredeyse hiç kullanmıyor, GTX 960+E5 2420 kullanıyorum. DSR açıp oyunu 4K Ultra Grafiklerde gölgeler ve tüm ayarlar en yüksek olacak şekilde fullüyorum fakat ekran kartı kullanımı yüzde elliyi bile görmüyor, arkadaşım Ryzen 5 3600 ile RX 6600 kullanıyor aynı şekilde o da bu sorunu yaşıyor. Bu tamamen oyun ile alakalı bir sorun. Ayrıca ben RX 460 kullanırken HDMI ile Freesync kullanabiliyordum, sizin kartınızın da desteklemesi lazım. Radeon Software üzerinden Freesync aktifleştirdikten sonra monitörün HUD menüsünden de aktifleştirin Freesync ayarını eğer varsa. Deneyip gelişmeleri yazarsanız minnettar olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı