R5 2600X RX 570 LoL ve Valorant kasma hissi

Maridb

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, PC'yi ilk aldığım zaman çok güzel akıcıydı fakat sonra 1-2 defa ekran kartı yanması yaşandı ve sonrasında garantiye gitti geldi. O zamandan beri FPS yüksek fakat akıcılık az ve kasma hissi veriyor. Biraz araştırdım 59 Hz'den 60 Hz'ye çektim, yine de bir şey değişmedi.

RX 570 -R5 2600X var ve Windows 10 1903 sürümünü kullanıyorum. Şimdiden teşekkür ederim ilgilenen herkese.

Evet oluyor sanırım.Arkama doğru bir anda çevirdiğimde oluyor ve kasıyor hissi veriyor.
Monitörünüz 60 Hz olmasından. Aldığınız FPS monitörünüzün yenileme hızını geçtiğinden yırtılma oluyor ve size kasıyor gibi geliyor. Vsync açabilirsiniz bunu çözmek için veya yenileme hızı yüksek olan bir monitöre geçmelisiniz.

Monitörünüz 60 Hz olmasından. Aldığınız FPS monitörünüzün yenileme hızını geçtiğinden yırtılma oluyor ve size kasıyor gibi geliyor. Vsync açabilirsiniz bunu çözmek için veya yenileme hızı yüksek olan bir monitöre geçmelisiniz.
Vsync yi açınca Ms liymiş gibi oluyor.Sanki 200-250 ms de oynuyormuş gibi oluyor.O yüzden açamıyorum maalesef :(

Geri
Yukarı