6650 XT ekran kartının 78 derece olması normal mi?

O zaman hiç bir ayarı ellemeyip olduğu gibi kullanmaya devam ediyorum. Teşekkürler yardımcı olduğunuz için arkadaşlar.

Rica ederim. Eğer 80 ve üzerine çıkarsa BIOS'tan kasa fanlarını bir tık artırıp Radeon Software üzerinden de fan ayarını şuradan basitçe yapıp yukarıdan kaydet diyebilirsin. Sistemin yeni sayılır biraz keyfini çıkar sonra kurcalanır.

Screenshot_2.jpg

Rica ederim. Eğer 80 ve üzerine çıkarsa BIOS'tan kasa fanlarını bir tık artırıp Radeon Software üzerinden de fan ayarını şuradan basitçe yapıp yukarıdan kaydet diyebilirsin. Sistemin yeni sayılır biraz keyfini çıkar sonra kurcalanır.

Eki Görüntüle 1398354
Hocam bende fan ayarları gözükmüyor bi yerden açmam mı gerekiyor ?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 64
Evet mesajı yazdıktan sonra farkettim :D Mesajı düzeltmeye fırsat olmadan geri döndün ilk kez amd arayüzünü kullanıyorum biraz acemiyim 😛
XFX'in fan ayarı düşük Afterburner ya da AMD'nin Software'sinden fan ayarı yaparsan sıcaklık düşer. En azından bende düşmüştü.
Sen kaç yaptın hocam fan ayarını ?

@efe014 şöyle değerler girdim eğer gelişmiş şekilde yapmak istersen deneyebilirsin. İşin bittiğinde yukarıdan "değişiklikleri uygula" kısmına tıklıyorsun yoksa değişiklik olmaz.

Eki Görüntüle 1398367
Yaptım hocam aynı ayarları.Chrome'u arka plandaki çalışan her şeyi kapattım sıcaklık 43-44 dereceydi bilmiyorum fazla gibi geldi bana ne yapmamı önerirsin bios'tan fan ayarlarını max'a çekmeli miyim sence yoksa biraz arttırsam yeterli olur mu ?

Evet mesajı yazdıktan sonra farkettim :D Mesajı düzeltmeye fırsat olmadan geri döndün ilk kez amd arayüzünü kullanıyorum biraz acemiyim 😛

Sen kaç yaptın hocam fan ayarını ?
@kino hocamın ayarlarına bakabilirsin. Ben hatırlamıyorum ama %60'larda sıcaklık değerleri güzeldi diye kalmış aklımda.

Yaptım hocam aynı ayarları.Chrome'u arka plandaki çalışan her şeyi kapattım sıcaklık 43-44 dereceydi bilmiyorum fazla gibi geldi bana ne yapmamı önerirsin bios'tan fan ayarlarını max'a çekmeli miyim sence yoksa biraz arttırsam yeterli olur mu ?

Kasa fanları dediğim gibi soğutmaktan çok sirkülasyon görevi gören fanlardır. Bir tık çekebilirsin, sakın maksimum yapma boşuna kükretmiş olursun.

Geri
Yukarı