6650 XT sistemde AMD software düzgün çalışmıyor

malazgirt_war

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Sistemimde sürekli hata yaşıyorum yardımınıza ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Saygılarımla!

Sistem;
i3 12100F, ASUS H610M a-D4, PowerColor hellhound RX 6650 XT, Apacer 2x8 16 GB 3200 MHz RAM.
Kioxia 250 GB M.2 SSD, FPS 80 Bronze 500W PSU, Philips momentum 24" 1ms 165 Hz IPS pivot monitör.

Temiz kurulum ile Windows 10 ve Windows 11 Pro sürümlerinde denenmiştir.
Sorunlarım şu şekilde;
1- temiz kurulum sonrası ortalama 2 3 gün sistem hatasız çalışıyor sonra AMD software açılışta açılmamaya başlıyor.
2- bazen açılırken monitörde sinyal yok yazısından sonra ASUS anakart simgesi ile açılışa devam etmiyor. Bunun yerine bekleme moduna girdi yazıyor. Ekran siyah ama kasa çalışıyor. Bazen oyun farketmeksizin birden bilgisayar kitleniyor ve reset atarak toparlanıyor.
Yaptığım araştırmalar sonucu Windows driver bulucu sistemi AMD software uygulmasına eski sürümü yükleyip driver çakışması yaptırdığı konusunda bilgi edindim. Bu olayı 3 yerden kapatma ile kapattım. Daha sonra bu seferde karşıma sürekli WattMan hatası çıkmaya başladı.
22.11.2 ve 22.5.1 sürümleri denendi.
DDU ile silme yükleme denendi.
Tüm sistem driver ları son sürüm.

Son düzenleme:
Hangi sürücü kurulu şu anda, 22.11.2?

Sistemde herhangi bir Armory Crate, Dragon Center gibi üçüncü parti üretici yazılımı var mı?

Bir de bu hata tam nerede çıkıyor mesela bir oyuna giriyorsun ya da stres testi yapıyorsun direkt çöküp hata mı yapıştırıyor?

DDU ile sürücüyü sil bi 22 11 2 kur. DDU'da Windows'un sürücüyü otomatik kurmasını engelle gibi bi seçenek olacak onun işaretli olduğundan emin ol zaten sırf bunun için DDU ile sil diyom. BIOS ve çipset sürücülerini de son sürüme güncelle.

Eğer ki yukarıdaki çözümler işe yaramazsa driverlar yada ekran kartıyla ilgili bir arıza olabilir. HP R7 240 kullanıyorum. AMD Driverı üzerinden Overdrive bölümünde çekirdek veya saat hızını 1 bile yükseltsem görüntü titremeye başlıyor ve bazen oyunlarda crash yiyorum.

22.11.2 sürümü ve evet herşey güncel. DDU ile güvenli modda temiz silerek normal modda tekrar standart son sürüm kuruyorum. Sorunum devam ediyor !

Hangi sürücü kurulu şu anda, 22.11.2?

Sistemde herhangi bir Armory Crate, Dragon Center gibi üçüncü parti üretici yazılımı var mı?

Bir de bu hata tam nerede çıkıyor mesela bir oyuna giriyorsun ya da stres testi yapıyorsun direkt çöküp hata mı yapıştırıyor?
armor yüklü ve yüklü olmayarak fark etmiyor. hata acılısta amd softwarenin acılmaması ile meydana geliyor. 22.11.2 yüklü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı