6650 XT ve Ryzen 5 4500 darboğaz yapıyor

Trinitykiller1

Femtopat
Daha fazla  
6650XT Ryzen 5 4500 1x16 GB 2400MHz'li sistemde her oyunda darboğaz oluyor ekran kartı hiçbir zaman kendini %60 %50'den fazla kullanmıyor bazı oyunlarda %30 civarı oluyor grafikleri ultrada çeksem çok değişen bir şey olmuyor BIOS güncel ve PC yüksek performansta tüm driverlar yüklü ve güncel.

2x8 3600 MHz RAM ve R5 5600'ün çözemeyeceği bir şey değil. İlk olarak 2x8 3600 MHz RAM yükseltmesi yapın. Tercihen 2x16'da kullanabilirsiniz ama 2x8 öneririm. Bu yükseltme ile hem hız artacak hemde çift kanal avantajından faydalanacaksınız. Darboğazı oratadan kaldırmasa da sisteme kayda değer kararlılık sağlayacaktır.

6650XT Ryzen 5 4500 1x16 GB 2400MHz'li sistemde her oyunda darboğaz oluyor ekran kartı hiçbir zaman kendini %60 %50'den fazla kullanmıyor bazı oyunlarda %30 civarı oluyor grafikleri ultrada çeksem çok değişen bir şey olmuyor BIOS güncel ve PC yüksek performansta tüm driverlar yüklü ve güncel.

Hocam işlemciyi değiştirirsiniz. RAM ise size kalmış.

2x8 3600 MHz RAM ve R5 5600'ün çözemeyeceği bir şey değil.

Sadece işlemci değişsem yine de olur mu RAM değişemem muhtemelen.

Hocam işlemciyi değiştirirsiniz. RAM ise size kalmış.
hocam benim anlamadığım nokta her oyunda darboğaz olmazı youtubedan bazı test videolarına bakıyorum ekran kartını çok kullanan oyunlarda olmaması lazım değil mi gurudan ekran kartı sıcaklık testi açtım onda bile %100 kullanmıyor %90 civarında kullanıyor kartı

hocam benim anlamadığım nokta her oyunda darboğaz olmazı youtubedan bazı test videolarına bakıyorum ekran kartını çok kullanan oyunlarda olmaması lazım değil mi gurudan ekran kartı sıcaklık testi açtım onda bile %100 kullanmıyor %90 civarında kullanıyor kartı
RAM tek kanal ve hızı çok düşük. O yüzden darboğaz olmayacaksa da oluyor.

Sadece işlemci değişsem yine de olur mu RAM değişemem muhtemelen.
Sadece işlemci değişirseniz güzel performans artışı olur fakat işlemciden tam yararlanmak için RAM değişmi şart.

Geri
Yukarı