Ryzen 5 7500F ve RX 7700 XT darboğaz yapıyor

Akiffalan

Femtopat
Daha fazla  
Selam, R5 7500F ve 7700XTli sistemim var yeni topladım şu ana kadar iki oyun deneyimleyebildim; Mafia Definitive ve Jedi falken order monitörüm 1080p olduğu için oyunları da bu çözünürlükte oynayabiliyorum.
Her iki oyunda da ekran kartı kullanımı %65 civarlarında kalıyor. İşlemciye henüz bir soğutucu alamadım stok fanla kullanıyorum ama aşırı bir sıcaklık da görmedim Max 72 dereceleri görüyor. Acaba voltaj ayarı falan mı düşük diyorum ama hiç kurcalamadım da.
Gigabyte A620M h anakart.
2 X 16 teamforce RAM (4800 de kullanıyorum)
R5 7500 F
RX 7700 XT Sapphire Pulse.

İncelemelerde darboğaz yapmadığıdan emin olarak toplamıştı sistemi. Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam düzeldi mi aynı sistemi bende almayı planlıyorum oyunlarda falan deneyiminizi aktarabilir misiniz bütçem 30k yılbaşından önce borca girerek alacağım artık yoksa hiç alınacak gibi değil. Birde Grafik Tasarımcıyım mesleğim bu adobe programlarını falan kaldırır mı arasırada twitchte yayın açarım diye düşünüyorum bunları karşılayabilecek bir sistem mi acaba?

Hocam düzeldi mi aynı sistemi bende almayı planlıyorum oyunlarda falan deneyiminizi aktarabilir misiniz bütçem 30k yılbaşından önce borca girerek alacağım artık yoksa hiç alınacak gibi değil. Birde Grafik Tasarımcıyım mesleğim bu adobe programlarını falan kaldırır mı arasırada twitchte yayın açarım diye düşünüyorum bunları karşılayabilecek bir sistem mi acaba?
valla hocam normal şartlarda istediklerinizi yapmaya yetecek düzeyde bir sistem işlemci 1080 p de fazlasıyla yeterli hatta 2k da bile sorun çıkarmaması gerekiyor. Ben bir kaç şeyi değiştirdim bios üzerinden özellikle ramlerin frekanslarını arttırmak işe yaradı gibi görünüyor.

Vallahi hocam normal şartlarda istediklerinizi yapmaya yetecek düzeyde bir sistem işlemci 1080p de fazlasıyla yeterli hatta 2K da bile sorun çıkarmaması gerekiyor. Ben birkaç şeyi değiştirdim BIOS üzerinden özellikle RAM'lerin frekanslarını arttırmak işe yaradı gibi görünüyor.

Ben vazgeçtim kral bu sistemi almaktan yabancı forumları kontrol ettiğimde AMD'nin yazılımsal olarak çok sorunlu olduğunu gördüm bütçemi biraz daha arttırıp 4070'li sistem almaya karar verdim sanırım benim için en iyisi bu. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı