Çözüldü 6700 XT sistem rastgele siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

b3rk4n96

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
ASUS Dual RX 6700 XT
Anakart
ASUS ROG Crosshair VI Hero
İşlemci
Ryzen 3600
Ben 2060 kullanıyordum ve hiçbir sorunum yoktu. 6700XT satın aldım, bilgisayarıma format attım ve temiz kurulumlar yaptım. Fakat 1-2 saate bir devamlı rastgele bir anda monitör siyah oluyor, bilgisayar çalışmaya devam ediyor ve video, oyun vs çalışmaya devam ediyor. Sadece görüntü gidiyor yani. Bilgisayarı kapatıp açtığımda bazen AMD GPU driver bozulmuş oluyor.
Güç: VS600.
Windows 11.
Not: GPU en stabil olan önerilen driveri kurdum.

Çözüm
Çözebildiniz mi?

Sorunum şöyle çözüldü. Ben Ryzen 5 3600 işlemcimi Ryzen 7 5700X ile değiştirdim. Sonrasında sadece 1 defa siyah ekran oldu o da video edit programı kullanırken oldu. Fakat şu an hiçbir şekilde siyah ekran ile karşılaşmıyorum.
Merhaba, bir fikrim yok açıkçası ama driversız şekilde kullanıp denerseniz sorunun driverda olup olmadığını anlayabiliriz. Girişlerle alakalı bir sıkıntı da olabilir.

Merhaba, bir fikrim yok açıkçası ama driversız şekilde kullanıp denerseniz sorunun driverda olup olmadığını anlayabiliriz. Girişlerle alakalı bir sıkıntı da olabilir.

Tamam driveri kaldırıp deneyeyim, sonuçları güncellerim. Bu arada 6700XT bin sitesinde minimum 650W yazıyor, benim PSU 600W olduğundan sorun olabilir mi?

Tamam driveri kaldırıp deneyeyim, sonuçları güncellerim. Bu arada 6700XT bin sitesinde minimum 650W yazıyor, benim PSU 600W olduğundan sorun olabilir mi?

6700XT maksimum 200W çekiyor. Eğer PSU arızalı değilse güç yetmeme gibi bir sıkıntı yoktur. Sorunu driver ile çözemezseniz eğer o zaman farklı bir PSU bulabilirseniz deneyebilirsiniz.

Bende 600W PSU ile kullanıyorum sorun yaşatmadı. Bu siyah ekran Alt Tab atınca veya video açık sekmeye geçince mi oluyor? Benim de ekran Siyah oluyordu aynı şekilde opera donanım hızlandırmayı kapatınca düzeldi denemek isterseniz o şekilde.

Bende 600W PSU ile kullanıyorum sorun yaşatmadı. Bu siyah ekran Alt Tab atınca veya video açık sekmeye geçince mi oluyor? Benim de ekran siyah oluyordu aynı şekilde Opera donanım hızlandırmayı kapatınca düzeldi denemek isterseniz o şekilde.

Siyah ekran ne zamanlarda oluyor:
1: Oyunda bir yere ışınlanırken yeni haritanın yüklenmesi durumunda.
2: Oyundayken ve Chrome'da pencere içinde pencere ile video izlerken.
3: TeamViewer ile arkadaşın PC'sine bağlandığımda.
Ekran kararıyor, 10sn sonra ekranda normalde beyaz ışık yanan yer sarı oluyor ve ben oyunun ve videonun sesini duymaya devam ediyorum. Mouse ve klavye ile görmeden durdurup devam ettirebiliyorum.

Siyah ekran ne zamanlarda oluyor:
1: Oyunda bir yere ışınlanırken yeni haritanın yüklenmesi durumunda.
2: Oyundayken ve Chrome'da pencere içinde pencere ile video izlerken.
3: TeamViewer ile arkadaşın PC'sine bağlandığımda.
Ekran kararıyor, 10sn sonra ekranda normalde beyaz ışık yanan yer sarı oluyor ve ben oyunun ve videonun sesini duymaya devam ediyorum. Mouse ve klavye ile görmeden durdurup devam ettirebiliyorum.
Chrome ayarlarına hız yazın donanım hızlandırma olması lazım onu kapatıp deneyebilir misin? Benzer sorunlar bende de vardı onu yapınca düzeldi. Benim opera ama mantık aynı. Flags yazarak girdiğiniz yerden olmuyor bu arada ayarlardan oluyor sadece.

Chrome ayarlarına hız yazın donanım hızlandırma olması lazım onu kapatıp deneyebilir misin? Benzer sorunlar bende de vardı onu yapınca düzeldi. Benim opera ama mantık aynı. Flags yazarak girdiğiniz yerden olmuyor bu arada ayarlardan oluyor sadece.
Tamamdır deniyorum, sonuçları yazarım

Bugüne kadar donanım hızlandırma kapalı şekilde sorunsuz çalıştı bilgisayarım. Bugün durduk yere yeniden aynı hatayı verdi...

Son düzenleme:
i5-12400F işlemci ve ASUS Dual RX 6700 XT ekran kartı, birebir aynı sıkıntı bende de var sistemi toplayalı 2 hafta oldu. Sorunun çözümü var mıdır?

Geri
Yukarı