Çözüldü 6700 XT sistem rastgele siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

b3rk4n96

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
ASUS Dual RX 6700 XT
Anakart
ASUS ROG Crosshair VI Hero
İşlemci
Ryzen 3600
Ben 2060 kullanıyordum ve hiçbir sorunum yoktu. 6700XT satın aldım, bilgisayarıma format attım ve temiz kurulumlar yaptım. Fakat 1-2 saate bir devamlı rastgele bir anda monitör siyah oluyor, bilgisayar çalışmaya devam ediyor ve video, oyun vs çalışmaya devam ediyor. Sadece görüntü gidiyor yani. Bilgisayarı kapatıp açtığımda bazen AMD GPU driver bozulmuş oluyor.
Güç: VS600.
Windows 11.
Not: GPU en stabil olan önerilen driveri kurdum.

Çözüm
Çözebildiniz mi?

Sorunum şöyle çözüldü. Ben Ryzen 5 3600 işlemcimi Ryzen 7 5700X ile değiştirdim. Sonrasında sadece 1 defa siyah ekran oldu o da video edit programı kullanırken oldu. Fakat şu an hiçbir şekilde siyah ekran ile karşılaşmıyorum.
Konuyu hortlatıyorum ama ben de 6700xt li sistem aldım gelmesini bekliyorum. İlk defa AMD ekran kartı kullanacağım, inşallah bir sorun çıkmaz. Sorun devam ediyor mu ya da nasıl çözdünüz bu sorunları?
Herkeste olan bir sorun değil hocam endişe etmenize gerek yok. Sistem geldikten sonra sıkıntı varsa eğer fark edersiniz.

Siz sorun yaşadınız mı acaba? Bende almayı düşünüyorum:)
Yok, herhangi bir sorun yaşamadım. Sadece PUBG'de takılma hissediyorum, onu da driveri DDU ile silip deneyeceğim.

Geri
Yukarı