6700 XT sistemde ekran bir anda siyah oluyor

Ezerboi

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarım bu; MANTIS-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500 GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Alalı daha 3 hafta oldu.

1.- Ekran bir anda siyah oluyor ve ekran gelmiyor. Bilgisayarın fanları Full hız çalışıyor.
2.- Arada ekran gidip geliyor veya direkt 1.deki sorun oluyor.
3.- Windows onarım hatası veriyor (Windows onarım ekranından sıfırlamama rağmen)

Bilgisayarımda WhatsApp videoları var daha net anlamanız için ama buraya nasıl yükleyebilirim?

Videolar; WhatsApp Video 2023-04-04 at 22.02.51

Dostum bende gaming genden sistem aldım ve 3.günü garantiye göndermek zorunda kaldım. O kadar çok arızalı bildirimi var ki bu sitede insan şüphelenmiyor değil. Sorunun çözümü yılan hikayesine dönerse zaman kaybetmeden garantiye gönder. O konuda ılımlılar.

Buradan DDU indirip bilgisayarı güvenli modda açarak ekran kartı driver kaldırın ve güncel sürümü yükleyip tekrar deneyin.

Arkadaşlar bilgisayarım bu; MANTIS-6700XT / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500 GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Alalı daha 3 hafta oldu.

1.- Ekran bir anda siyah oluyor ve ekran gelmiyor. Bilgisayarın fanları Full hız çalışıyor.
2.- Arada ekran gidip geliyor veya direkt 1.deki sorun oluyor.
3.- Windows onarım hatası veriyor (Windows onarım ekranından sıfırlamama rağmen)

Bilgisayarımda WhatsApp videoları var daha net anlamanız için ama buraya nasıl yükleyebilirim?

Videolar; WhatsApp Video 2023-04-04 at 22.02.51
aşırı ısınırsa ekran kartı kendini kapatır ve fan hızlarını %100 e alır sıcaklıkları bir kontrol eder misiniz fan hızlarını da?

Aşırı ısınırsa ekran kartı kendini kapatır ve fan hızlarını %100'e alır sıcaklıkları bir kontrol eder misiniz fan hızlarını da?

Bilgisayar açıldığı zaman da bu hatayı verebiliyor yani ısınma ihtimali sıfırken ama yine de kontrol edeyim ben teşekkür ederim.

Buradan DDU indirip bilgisayarı güvenli modda açarak ekran kartı driver kaldırın ve güncel sürümü yükleyip tekrar deneyin.

Fırsat bulabilirsem dediğiniz deneyeceğim teşekkür ederim.

Dostum bende Gaming genden sistem aldım ve 3.günü garantiye göndermek zorunda kaldım. O kadar çok arızalı bildirimi var ki bu sitede insan şüphelenmiyor değil. Sorunun çözümü yılan hikayesine dönerse zaman kaybetmeden garantiye gönder. O konuda ılımlılar.

Arkadaşın dediği çözümü deneyip olmazsa garantiye göndereceğim hocam. Sizde bir yerden başka bir yere geçerken anlık donmalar yapıyor muydu? Misal Chrome'da video izliyorum Alt+Tab yapıp Knight Online'a geçtiğimde 1 saniye durup başlıyor oyun. Normal zamanda asla yapmıyor ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıldığı zaman da bu hatayı verebiliyor yani ısınma ihtimali sıfırken ama yine de kontrol edeyim ben teşekkür ederim.

Fırsat bulabilirsem dediğiniz deneyeceğim teşekkür ederim.

Arkadaşın dediği çözümü deneyip olmazsa garantiye göndereceğim hocam. Sizde bir yerden başka bir yere geçerken anlık donmalar yapıyor muydu? Misal Chrome'da video izliyorum Alt+Tab yapıp Knight Online'a geçtiğimde 1 saniye durup başlıyor oyun. Normal zamanda asla yapmıyor ama.
Oda vardı. 3d mark testini 100 defa 1 kere bitirebildi kart. Garanti çözümünüz başka seçenek yok gibi.

Oda vardı. 3d mark testini 100 defa 1 kere bitirebildi kart. Garanti çözümünüz başka seçenek yok gibi.
Bende bu bilgisayardan 2 adet var. Biri benim biri de kardeşimin. Bu konusunu açtığım bozuk olan kardeşimin. Az önce sağlam olan bilgisayarda 3d testini yaptım hepsinde mükemmel sonuçlar çıktı referans değerlerine göre sadece rami ortalama gözüküyor

Yeni konular

Geri
Yukarı