RX 6600 sistemde ekran bir anda siyah oluyor

• Konuyu başlatan BmJ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 840

BmJ

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, AMD ekran kartlarında kronik sorun olarak düşünmeye başladığım sorundan bahsetmek istiyorum.
1 ay önce bilgisayar topladım ve RX 6600 ekran kartım var, ekran kartının bozuk olmasıyla alakalı bir durum değil, bazen bir anda monitör siyah ekran oluyor ve bilgisayarı yeniden başlatman gerekiyor.
Bu sorun benim tüm arkadaşlarımda genel olarak mevcut fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sorun çok nadir oluyor ama belirtmek istedim undervoltage nasıl uygularım?

Hocam garantiniz olduğu için o işe girmeyin şu anlık garanti dışı kalabilir her şeyden önce gönderin servise bir baksınlar internette de araştırın "garanti dışı bırakmayacak" çözümleri deneyin çok bozmadan hala olmuyorsa gönderin. Yine de undervoltage'yi anlatayım, undervoltage ekran kartına giden voltajı düşürmektir aynı şekilde 10-15MHz de frekans düşürmeyi deneyebilirsiniz fakat benim bildiğim kadarıyla ekran kartına overclock yapmak bazen garanti kapsamının dışına çıkarabiliyor.

İlla AMD ekran kartı kullanıcakssnız buyurun kullanın yakında WattMan da olur kafayı yersiniz.

@BmJ hocam madem gerçeklerle yüzleşemiyorsunuz memnunsunuz o zaman neden konu açıyorsunuz ben onu anlayamadım AMD fanboyluk yapıyorsunuz.

Gerçekler ile alakası yok bence sen çok sinirlisin eski kullandığım ekran kartı NVIDIA'dı fanboyluk yapmıyorum dediğin çok saçma sıfır aldığım şeyi ikinci elden ver diyorsun mantıklı bir tarafı yok.
Servise verme fikri akla yatabilir ama ekran kartı yazılımıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Hocam garantiniz olduğu için o işe girmeyin şu anlık garanti dışı kalabilir her şeyden önce gönderin servise bir baksınlar internette de araştırın "garanti dışı bırakmayacak" çözümleri deneyin çok bozmadan hala olmuyorsa gönderin. Yine de undervoltage'yi anlatayım, undervoltage ekran kartına giden voltajı düşürmektir aynı şekilde 10-15MHz de frekans düşürmeyi deneyebilirsiniz fakat benim bildiğim kadarıyla ekran kartına overclock yapmak bazen garanti kapsamının dışına çıkarabiliyor.

Bende aynısını söyledimde arkadaş bu gidişle direk garantiyide elden götürecek iyi sosyaller sizlere burayı AMD fanboyları basmış

Sapphire Pulse rx 6600 kullanıyorum 1.5 ay oldu henüz herhangi bir hata almadım. Bundan önce de 3 yıl sapphire pulse rx 570 kullandım onda da herhangi bir sorun yaşamadım.

Gerçekler ile alakası yok bence sen çok sinirlisin eski kullandığım ekran kartı NVIDIA'dı fanboyluk yapmıyorum dediğin çok saçma sıfır aldığım şeyi ikinci elden ver diyorsun mantıklı bir tarafı yok.
Servise verme fikri akla yatabilir ama ekran kartı yazılımıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

İkinci elden ver veya garantiye ver dedim hangisi uyhun gelirse sorun zaten yazılımda veya ekran kartında yazılımda olduğunuda sanmıyorum ekran kartında problem var bana kalırsa AMD ekran kartı konusunda kendini daha kanıtladığını düşünmüyorum RX 7000 bin serisi alınır ancak.

Bende aynısını söyledimde arkadaş bu gidişle direk garantiyide elden götürecek iyi sosyaller sizlere burayı AMD fanboyları basmış
Hocam insanlara AMD Fanboy diyosunuz ama her mesajınızda Nvidia savunuyorsunuz sizin farkınız ne fanboylardan? Bütçemizin yettiği şeyleri alıyoruz ülkenin durumu ortada.

Bende aynısını söyledimde arkadaş bu gidişle direk garantiyide elden götürecek iyi Sosyaller sizlere burayı AMD fanboyları basmış

Bu çok yanlış bir tabir para kolay kazanılmıyor biz de biliyoruz RTX ekran kartı almayı ama para mı var? Mecburen AMD'ye yöneliyoruz ve bu yaptığımız fanboyluk değil 6xxx serisinde sorun olsaydı yazardım zaten para verdiğim şeyi övmem ben. Çok nadir sorunlar oluyor ve biride bu arkadaşa denk gelmiş AMD eskisi gibi değil artık bu tabirinizi değiştirmenizi öneririm herkesin parası yok bu ülkede.

Yeni konular

Geri
Yukarı