6700 XT sistemde Flight Simulator ani olarak oyun 10 FPS'e düşüyor

Mustafa_1983

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Herkese selam.
Öncelikle sistemim;

CPU: Ryzen 5 5600 overclocked 4550mhz
GPU XFX 6700 XT (no OC) Last driver

MSI B550 gaming
RAM 4 X 8 GB 3200 mhz EXPO
OS Win 10 Updated

SSD Kingstone 2 TB pcie 4.0
Display 2K 165 HZ
-------------------------------

Aşağıda göreceğiniz gibi oyun sırasında ani GPU düşüşü ve buna mukabil FPS'in 1-10 gibi değere düşüp tekrar normale gelme durumu var. Sistemim Win 10. arka plan da uygulamaları kapatsam da aynı. Hatta ramleri stabil olsun diye 2x8 yaptım(2sini çıkarttım) yine drop yiyorum.
Şuan çözüm yollarım .
  • Win 11 e geçmeyi düşünüyorum
  • olmazsa temiz format atıp tekrar win 10 yada 11 kurmayı deneyecem.
  • o da olmazsa Ekran kartını değiştirecem.
  • İşlemcinin yettiğin düşünüyorum. Zira ekran kartını gayet iyi besliyor.

Sizce sorun yazılımsal mı donanımsal mı?

Ekran görüntüsü 2024-02-18 140122.png

WhatsApp Görsel 2024-02-18 saat 13.47.56_1e5305fc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese selam.
Öncelikle sistemim;

CPU: Ryzen 5 5600 overclocked 4550MHz.
GPU XFX 6700 XT (no OC) last driver.

MSI B550 Gaming.
RAM 4 X 8 GB 3200 MHz EXPO.
OS Windows 10 updated.

SSD Kingston 2 TB PCI-e 4.0
Display 2K 165 Hz.
-------------------------------

Aşağıda göreceğiniz gibi oyun sırasında ani GPU düşüşü ve buna mukabil FPS'in 1-10 gibi değere düşüp tekrar normale gelme durumu var. Sistemim Win 10. arka plan da uygulamaları kapatsam da aynı. Hatta RAM'leri stabil olsun diye 2x8 yaptım(ikisini çıkarttım) yine drop yiyorum.
Şu an çözüm yollarım.
  • Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum.
  • Olmazsa temiz format atıp tekrar Windows 10'ya da 11 kurmayı deneyeceğim.
  • O da olmazsa ekran kartını değiştireceğim.
  • İşlemcinin yettiğin düşünüyorum. Zira ekran kartını gayet iyi besliyor.

Sizce sorun yazılımsal mı donanımsal mı?

Eki Görüntüle 2119618

Eki Görüntüle 2119613

Baska oyunlarda veya testlerde boyle bir sorun var mi?

O zaman şunu da sormak istiyorum. 4070 serisine geçmek istiyordum. ona geçersem yine aynı problemi yaşar mıyım? msfs nvidia optimizasyonu daha mı iyidir?
Baska oyunlarda veya testlerde boyle bir sorun var mi?

Hemen hemen aynı sistemle aynı problemleri yaşadım. Senin sisteminde sorun yok tamamen oyunla alakalı bir durum, oyunun optimizasyonu çok kötü.
O zaman şunu da sormak istiyorum. 4070 serisine geçmek istiyordum. ona geçersem yine aynı problemi yaşar mıyım? msfs nvidia optimizasyonu daha mı iyidir?

O zaman şunu da sormak istiyorum. 4070 serisine geçmek istiyordum. Ona geçersem yine aynı problemi yaşar mıyım? MSFS NVIDIA optimizasyonu daha mı iyidir?

O zaman şunu da sormak istiyorum. 4070 serisine geçmek istiyordum. Ona geçersem yine aynı problemi yaşar mıyım? MSFS NVIDIA optimizasyonu daha mı iyidir?

Büyük ihtimalle yaşarsın hocam, işlemci de değiştirmen gerekecek, en azından 8 Core 16 Thread işlemci lazım mesela 5800x3D ki o zaman bile drop olup olmayacağının garantisi yok, dediğim gibi oyun sorunlu.

Büyük ihtimalle yaşarsın hocam, işlemci de değiştirmen gerekecek, en azından 8 Core 16 Thread işlemci lazım mesela 5800x3D ki o zaman bile drop olup olmayacağının garantisi yok, dediğim gibi oyun sorunlu.
Teşekkür ederim. 5800x3d düşünüyorum ancak aynı sıkıntı olursa parayı çöpe atacakmışım gibi geliyor. Merak ettiğim bu oyunu kullanıp aynı sıkıntıyı yaşayanlar var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı