Çözüldü 6900 XT ve 2600X sistemde LoL 100 FPS'e düşüyor

• Konuyu başlatan Merdt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 542
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdt

Kilopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Ryzen 5 2600X işlemci ve RX 6900 XT ekran kartlı bir sisteme sahibim. FPS 100'lere kadar düşüyor fightlarda. RTX2070 kullanıyordum aynı sistemde daha önce 140-150'nin altına inmezdi. Diğer oyunlardaki performanstan memnunum fakat LoL'de eski ekran kartımdan daha düşük FPS alıyorum. Eski karta ait driverları falan tamamen temizledim. Yeni kartın driverlarını güncelledim. Oyunu sildim yükledim aklıma hiçbir şey gelmedi çözüm önerisi olan var mı?

Çözüm
Anladım. İşlemciniz için daha güçlü bir karta geçtiğinizden ötürü darboğaz seviyeniz yükseliyor. Haliyle yaşarsınız.
Akıl edemedim bunu alım yaparken. Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Aynı programı yaşayan arkadaşlar için bu iletiyi yazıyorum. CPU Cores programı üzerinden hyper threaading çekirdeklerini devre dışı bırakınca bütün sorun ortadan kalkıyor.
Darboğaz yapar. 6900XT 2600X e fazla. Muhtemelen bundan dolayı.

Darboğazın alayını yaşıyorsunuz.

Şakaysa komik değil. Ama ciddiyse o ekran kartıyla o işlemciyi kombinasyon yaparak aşağıdaki duruma sebebiyet vermiş oluyorsunuz...

1.jpg

Şakaysa komik değil. Ama ciddiyse o ekran kartıyla o işlemciyi kombinasyon yaparak aşağıdaki duruma sebebiyet vermiş oluyorsunuz...

Eki Görüntüle 1549396
Elimde 3 yıllk kasam vardı. DDR5 platformuna geçene kadar böyle takılsın diye almıştım. Geleceğe yönelik olarak aldım kartı.
Şaka da yapmamıştım gerçekten daha güçlü ekran kartı ile aynı işlemci kombinasyonunda daha düşük performans almak saçma geldi sadece. Bilmediğimden sordum.

O zaman bu durumun çok normal olduğunu bilin. O işlemciyle bir verim alınamaz.
Teşekkürler.
Edit: @Uchiha Shisui hocam ben max olsa olsa eski karttan fazla bir performans alamam sabit kalır diye bekliyordum elimdekinden düşük olması garip geldi ondan konu açmıştım.

Teşekkürler.
Edit: @Uchiha Shisui hocam ben max olsa olsa eski karttan fazla bir performans alamam sabit kalır diye bekliyordum elimdekinden düşük olması garip geldi ondan konu açmıştım.
Anladım. İşlemciniz için daha güçlü bir karta geçtiğinizden ötürü darboğaz seviyeniz yükseliyor. Haliyle yaşarsınız.

Geri
Yukarı