6700 XT yamuk plaka problem yaratır mı?

Hay arkadaş ya insanları nelerle uğraştırıyorlar yazık gerçekten... Hocam çok teşekkürler. Ürün size döndüğünde bana geri bildirim yapar mısınız ben de size yapacağım. Koca Türkiye'de buna denk gelen sadece sen benim galiba. Gerçi ben yabancı bir sitede de gördüm adam yeni aldığı kartı takmış bizimki gibi duruyordu.

Tabii ki hocam ben ödemeyi geçen çarşamba günü yaptım cuma günü onaylandı ASUS kendisi beni aradı teknik servisimiz hafta sonu çalışmıyor pazartesi günü onarıma başlanacaktır diye, haftaya salı günü ya da çarşamba gününe gelmiş olur hocam.

Hay arkadaş ya insanları nelerle uğraştırıyorlar yazık gerçekten... Hocam çok teşekkürler. Ürün size döndüğünde bana geri bildirim yapar mısınız ben de size yapacağım. Koca Türkiye'de buna denk gelen sadece sen benim galiba. Gerçi ben yabancı bir sitede de gördüm adam yeni aldığı kartı takmış bizimki gibi duruyordu.

Hocam bu arada ek bilgi onarım tamamlansa bile ASUS ürün güvenliği açısından ürünü satın alan kişi yada firmaya yolluyor ürünü satın alan firma gaming.gen olduğu içinde doğrudan onlara gidiyor, ben bu durumu konuştum gaming.gen ile bireysel olarak ödedim adres bilgilerimi ASUS ile paylaşın ürün doğrudan bana gönderilsin dedim, anında kabul ettiler sorumluluk bundan sonda ASUS'a ait süreçle onlar ilgileniyor dendi, bende markaya güvenim olmadığı için kabul ettim.

Tabii ki hocam ben ödemeyi geçen çarşamba günü yaptım cuma günü onaylandı ASUS kendisi beni aradı teknik servisimiz hafta sonu çalışmıyor pazartesi günü onarıma başlanacaktır diye, haftaya salı günü ya da çarşamba gününe gelmiş olur hocam.

Hocam bu arada ek bilgi onarım tamamlansa bile ASUS ürün güvenliği açısından ürünü satın alan kişi ya da firmaya yolluyor ürünü satın alan firma gaming.gen olduğu içinde doğrudan onlara gidiyor, ben bu durumu konuştum gaming.gen ile bireysel olarak ödedim adres bilgilerimi ASUS ile paylaşın ürün doğrudan bana gönderilsin dedim, anında kabul ettiler sorumluluk bundan sonda ASUS'a ait süreçle onlar ilgileniyor dendi, bende markaya güvenim olmadığı için kabul ettim.

Hocam çok teşekkürler çok naziksiniz... Ben kendim vereceğim kendim alacağım ASUS'a da kalsa sorumluluk ben kargoya güvenmiyorum.

Rica ederim hocam. Umarım haklı bulunursunuz ve ürün değişimi yada ücretsiz onarımı yapılır, güzel haberleriniz bekliyorum.
Çok sağ olun hocam... Ben de sizden bekliyorum. Umarım çok keyifli günlerde kullanırsınız.

Evet hocam süreç uzuyor ve sinir bozucu hale geliyor, aynen ben ödemeyi yaptım ve dekontu ASUS mail adresine PDF olarak attım onlarda geri dönüş yaptılar muhasebe birimi para gönderiminizi onayladı diye, teknik servise bilgi verildi onarıma başlandı. ASUS'un web sitesinde garanti sorgulama yeri var ürün seri numarasını yazarak bakabiliyoruz orada garanti kapsamı dışında yazıyordu benim sonra tekrar baktığımda garanti süreci tekrar başlamış ve 11.03.2025 tarihine kadar garanti kapsamında olduğu yazıyordu.

Hocam daha dikkatli baktım ve benim pedim yırtık. Bu nasıl mümkün olabiliyor ya?

Dosya Ekleri

• IMG-20230319-WA0077.jpeg
    IMG-20230319-WA0077.jpeg
    91,3 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG-20230319-WA0075.jpeg
    IMG-20230319-WA0075.jpeg
    96,7 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG-20230319-WA0072.jpeg
    IMG-20230319-WA0072.jpeg
    119,7 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Çok sağ olun hocam... Ben de sizden bekliyorum. Umarım çok keyifli günlerde kullanırsınız.

Hocam daha dikkatli baktım ve benim pedim yırtık. Bu nasıl mümkün olabiliyor ya?

Üretimden kaynaklı kronik sorun olabilir hocam ben dün gece biraz araştırdım, kart ısınıyor ve soğuyor bu da arka plakanın genleşmesine sebep oluyor bu yüzden, arka plaka eğiliyor ve pedlere zarar veriyor, Rus formlarında görmüştüm bende orada yazılanlar bu şekilde, başka sebeptende olabilir hocam. İlla baktırın bir şekilde yapılsın, yoksa ileride daha büyük sorunlara yol açabilir.

Hocam son durun nedir? Görüşüme sağladınız mı? Teknik servisle veya gaming.gen adresiyle.

Son düzenleme:
Üretimden kaynaklı kronik sorun olabilir hocam ben dün gece biraz araştırdım, kart ısınıyor ve soğuyor bu da arka plakanın genleşmesine sebep oluyor bu yüzden, arka plaka eğiliyor ve pedlere zarar veriyor, Rus formlarında görmüştüm bende orada yazılanlar bu şekilde, başka sebeptende olabilir hocam. İlla baktırın bir şekilde yapılsın, yoksa ileride daha büyük sorunlara yol açabilir.

Hocam son durun nedir? Görüşüme sağladınız mı? Teknik servisle veya gaming.gen adresiyle.
Hocam salı günü teslim ettim ama asus onarım sorguda çıkmıyor sanırım daha asusa ulaşmamış. Sizde durumlar nasıl?

Hocam salı günü teslim ettim ama ASUS onarım sorguda çıkmıyor sanırım daha ASUS'a ulaşmamış. Sizde durumlar nasıl?

Anladım hocam, ilk önce teknik servis rapor tutuyor sonra gönderiliyor galiba. ASUS beni aradı hocam ödemeniz onayladı, parça siparişi ettik, tarafımıza gönderilmesi onaylanmış 27.03.2023 tarihinde onarım tamamlanıp final testlerine başlanacak eğer ekstra sorun çıkmaz ise, adresime yollayacaklar. Bir de mail atmışlar yurt dışından gelecek parçaların kodunu ve işçilik ücretini vs. kabul ettim bende. Beklemedeyim şu anda hocam.

Anladım hocam, ilk önce teknik servis rapor tutuyor sonra gönderiliyor galiba. ASUS beni aradı hocam ödemeniz onayladı, parça siparişi ettik, tarafımıza gönderilmesi onaylanmış 27.03.2023 tarihinde onarım tamamlanıp final testlerine başlanacak eğer ekstra sorun çıkmaz ise, adresime yollayacaklar. Bir de mail atmışlar yurt dışından gelecek parçaların kodunu ve işçilik ücretini vs. kabul ettim bende. Beklemedeyim şu anda hocam.
Hocam çok yorucu bir süreç umarım hemem geçecek... Bir de işçilik parası mı aldılar? E hani Ödemenizden sonra garantiye girmişti işe bak ya.

Hocam çok yorucu bir süreç umarım hemem geçecek... Bir de işçilik parası mı aldılar? E hani Ödemenizden sonra garantiye girmişti işe bak ya.
Aslında almışlar zaten hocam haberim yoktu, PDF olarak yolladıkları mail içinde bilgi olarak yazıyor 350 TL parça ücreti, 250 TL işçilik ücreti. Ücreti alan servisin bilgileri falan yazıyor. Benden o ücretin alındığı ile bilgim yoktu orada öğrenmiş oldum bende. Garanti durumunu arayıp sordum, evet ürünüz bizim orijinal parçamız ve anlaşmalı olduğumuz servis tarafından onarımı sağlandığı için garanti kapsamına tekrardan alındı dendi. Dediğiniz gibi çok zor süreç hocam ve yavaş ilerliyor hocam.

Hocam çok yorucu bir süreç umarım hemem geçecek... Bir de işçilik parası mı aldılar? E hani ödemenizden sonra garantiye girmişti işe bak ya.

Hocam ek bilgi ben THH, binasına gittim buradaki kişilere sordum durumu, nasıl bir süreç izlemeliyim diye, ürünün yerel firmalara dağıtımını sağlayan firma ASUS olduğu için süreç daha da uzarsa ASUS ürün değişimi yapabilir diye söylediler bana. Ben ASUS'u arayıp sorduğumda evet biz süreç uzayınca yasal olarak değişim sağlıyoruz dendi. Ancak 20 iş günü dolması şartında diye söylediler benim ürünüm şu anda 14 iş günü gün oldu servise gideli eğer parça geç gelir ya da gelse bile onarım yapmazlarsa değişim isteyeceğim. Ürünü satın alan firma (Gaming.gen) olduğu için bizim adımıza onlar talep ediyor değişimi onları aradım sordum, evet sizin adınıza ASUS ile görüşüp değişim isteriz onlardan gelen ürünü size ulaştırırız dendi.

Son düzenleme:
Aslında almışlar zaten hocam haberim yoktu, PDF olarak yolladıkları mail içinde bilgi olarak yazıyor 350 TL parça ücreti, 250 TL işçilik ücreti. Ücreti alan servisin bilgileri falan yazıyor. Benden o ücretin alındığı ile bilgim yoktu orada öğrenmiş oldum bende. Garanti durumunu arayıp sordum, evet ürünüz bizim orijinal parçamız ve anlaşmalı olduğumuz servis tarafından onarımı sağlandığı için garanti kapsamına tekrardan alındı dendi. Dediğiniz gibi çok zor süreç hocam ve yavaş ilerliyor hocam.

Hocam ek bilgi ben THH, binasına gittim buradaki kişilere sordum durumu, nasıl bir süreç izlemeliyim diye, ürünün yerel firmalara dağıtımını sağlayan firma ASUS olduğu için süreç daha da uzarsa ASUS ürün değişimi yapabilir diye söylediler bana. Ben ASUS'u arayıp sorduğumda evet biz süreç uzayınca yasal olarak değişim sağlıyoruz dendi. Ancak 20 iş günü dolması şartında diye söylediler benim ürünüm şu anda 14 iş günü gün oldu servise gideli eğer parça geç gelir ya da gelse bile onarım yapmazlarsa değişim isteyeceğim. Ürünü satın alan firma (Gaming.gen) olduğu için bizim adımıza onlar talep ediyor değişimi onları aradım sordum, evet sizin adınıza ASUS ile görüşüp değişim isteriz onlardan gelen ürünü size ulaştırırız dendi.
Sağ olun hocam çok iyi bilgiler verdiniz, ben de gaming geni aradım 54 dakika bekledim 2 dakika konuşmak için. Umarım daha da bekletmezler sizi de bizi de...

Sağ olun hocam çok iyi bilgiler verdiniz, ben de Gaming geni aradım 54 dakika bekledim 2 dakika konuşmak için. Umarım daha da bekletmezler sizi de bizi de...

Hocam aradılar ASUS'tan ve size denilen şeylerin aynısı dendi. Marka plakanızda hasar mevcut garanti kapsamında değil ama diğer şikayetleriniz garanti tarafından karşılanacaktır. IBAN bilgileri yollayacaklar 600TL ödeme yapacağım ben de...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı