6700 XT'nin arızalı olduğu nasıl anlaşılır?

Kgngksnn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus PRIME A520M-K
Ryzen7 5700G
MSI RX 6700 XT
2x8 GB XPG Adata Gammix D30 RAM
Performax 650W 80+ PSU
Meslek
Quality
RX 6700 XT kullanıyorum. Edge ve Chrome web tarayıcıları ilk açılışta geç açılıyor ve Valorant'ta sistem hatası alıyorum. Bu sorunları APU işlemci onboard olarak bağladığımda sıkıntı yaşamıyorum. Sorun ekran kartında olabilir mi? 15dk stress testinde değerler normal ve ortalama 5saat oyun oynamada hiç problem yaşamadım. Sıkıntı ne olabilir? İşlemcim Ryzen 7 5700G.
Dipnot:
BIOS IGFX multimonitör kapalı arkadaşlar.
Grafik sürücüsü ve yazılımını DDU ile silip tekrar kurdum sorun düzelmedi.

Son düzenleme:
Hocam 8X MSAA da test başlatamadım seçili olduğu halde sürekli 0 olarak başlattı.
Valorant'taki aldığım hata görseldeki gibidir.
Chipset driver güncel olması lazım tekrar kurayım. Üstüne kurmamın sakıncası olur mu?
Eki Görüntüle 1649152Eki Görüntüle 1649153

Sorun olmaz, siz benchmark yaptığınız için 8X MSAA sayılmıyor, GPU stress test seçeneğine tıklayabilmeniz lazım. Valorant içinde Vanguard'ı silip yeniden yükleyip dener misiniz?

Sorun olmaz, siz benchmark yaptığınız için 8X MSAA sayılmıyor, GPU stress test seçeneğine tıklayabilmeniz lazım. Valorant içinde Vanguard'ı silip yeniden yükleyip dener misiniz?

Silip yeniden yükledim sorun düzelmedi hocam. Dediğiniz gibi GPU stress test bastığımda da 0 olarak başlattı hocam şimdi chipset driver tekrar kurmayı deneyeceğim.
@yapiz hocam ben anakartın kendi sitesinden chipset yazanı indirip kurmuştum bu sefer google üzerinden anakartın kullandığı chipset modelini yazdım driverini indirdim bu daha farklı birşey. Aynı olması gerekmiyor mu ? Hangisini indirip kurmamız lazım ? Şimdi kurulum gerçekleştiriyorum

Malesef sorun düzelmedi hocam. Ekran kartım arızalı değilse eğer hiç birisinin önemi yok hocam oyuna da girmeyeyim Web tarayıcısı da biraz geç açılsın önemli değil

Son düzenleme:
Silip yeniden yükledim sorun düzelmedi hocam. Dediğiniz gibi GPU stress test bastığımda da 0 olarak başlattı hocam şimdi chipset driver tekrar kurmayı deneyeceğim.
@yapiz hocam ben anakartın kendi sitesinden chipset yazanı indirip kurmuştum bu sefer Google üzerinden anakartın kullandığı chipset modelini yazdım driverini indirdim bu daha farklı bir şey. Aynı olması gerekmiyor mu? Hangisini indirip kurmamız lazım? Şimdi kurulum gerçekleştiriyorum

Maalesef sorun düzelmedi hocam. Ekran kartım arızalı değilse eğer hiçbirisinin önemi yok hocam oyuna da girmeyeyim Web tarayıcısı da biraz geç açılsın önemli değil

Hocam arızalı olsa böyle olmazdı tarayıcı zaten normal ama Valorant'taki hata başka bir şeyle ilgili gibi internette çözümler var ama çoğu dosyayı karıştırıyor kendiniz deneyin istiyorsanız, yanlış yönlendirmek istemem.

@yapiz hocam ben anakartın kendi sitesinden chipset yazanı indirip kurmuştum bu sefer Google üzerinden anakartın kullandığı chipset modelini yazdım driverini indirdim bu daha farklı bir şey. Aynı olması gerekmiyor mu? Hangisini indirip kurmamız lazım? Şimdi kurulum gerçekleştiriyorum.

Maalesef sorun düzelmedi hocam. Ekran kartım arızalı değilse eğer hiçbirisinin önemi yok hocam oyuna da girmeyeyim web tarayıcısı da biraz geç açılsın önemli değil.

İyi akşamlar hocam yaptığım araştırmalar neticesinde Valorant'ta yaşamış olduğunuz arızanın antivirüs uygulamasının yüzünden olduğunun kanaatine vardım. Eğer bilgisayarınızda antivirus programı var ise kaldırıp Valorant'ı öyle oynayın, sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

İyi akşamlar hocam yaptığım araştırmalar neticesinde Valorant'ta yaşamış olduğunuz arızanın antivirüs uygulamasının yüzünden olduğunun kanaatine vardım. Eğer bilgisayarınızda antivirus programı var ise kaldırıp Valorant'ı öyle oynayın, sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

Hocam maalesef antivirüs programı yok Windows 11'in güvenlik duvarı da kapalı sanırım. Sanırım Windows lisans ürünü satın alıp format atacağım.

Geri
Yukarı