6700XT anlık siyah ekran

Lazasker

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

6700XT ekran kartım var. Tabii bu sorun ekran kartından mı, monitörden mi (144Hz BenQ) yoksa Windows 10'dan mı (orijinal) bilmiyorum. Neyse, sorunum şu:

Yalnızca ve yalnızca Photoshop ve lightroom yazılımları da (korsan) aşağıdaki görüntüdeki gibi ekran kararıyor. Uygulamayı simge durumunda küçültüp tekrar açılınca düzeliyor. Windows başlat çubuğundaki arama menüsü de kayboluyor, Windows gezgini de aynı aşağıdaki görüntüdeki gibi kararıyor, fareyi üstüne götürünce ya da dediğim gibi simge durumunda küçültüp geri büyütünce düzeliyor.

Ayrıca enteresandır ki Chrome'da Technopad'a girdiğimde de bazen ekran anlık olarak kapanıp açılıyor. Bunu birkaç kez tekrar ediyor. Bazen abartıyor, siteyi kapatıyorum. Ve bu yalnızca Technopad'de oluyor, başka sitelerde hiç böyle bir problemle karşılaşmadım ki technopad da sık ziyaret ettiğim bir site değil :D çok garip.

Sorun nedir, nasıl düzeltebilirim? Her güncellemede düzelir diye umuyorum ama bir halt olduğu yok. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-12-04 at 02.06.12.jpeg
    WhatsApp Image 2021-12-04 at 02.06.12.jpeg
    121,3 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Tesadüf olduğunu düşünüyorum çünkü bazen hiç olmuyor bazende çok sık oluyor muhtemelen sizinde olmayan kısma denk geldi.
Olabilir. AMD yazılımları sıkıntılı diyorlardı da eski sistemimin de AMD oluşuna ve hiçbir sorun yaşamamış olmama güvenip aldım, pişmanım. :D

Şimdi Radeon > Ekran ayarları kısmından "HDMI Bağlantı Güvencesi" ni açtım. Bir süre de bunu deneyeceğim. Sen de dene bakalım ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı