6700XT mi yoksa RTX 3060 mı?

Hocam, Crossfire için bir tane daha alabilirsiniz. 3060 ile Crossfire olmaz.

6700XT 47 mh/s veriyor. Şu an aktif mining yapıyorum.
RTX 3060 ın kilidi 470.05 sürücüsü ile kırıldı ve ben de var.

RTX 3060 biraz daha ucuz ve 1-2 mh/s fazla veriyor.
RX 6700XT ise daha iyi oyun performansı ve mevcut kartımla crossfire sunuyor.

Durum bu.

Hayir şu anda var, bir ara mining kilidi kalkmiş sürücü geldi hemen kaldirildi yeni kart alacaği için kilitli gelecek.

İnternette kol geziyor o driver, 3060 ile mining yapmak isteyen adamın o driver’ı bulup yüklemesi 5 dakika. Nvidia sadece kendi sitesinden kaldırdı.

Şu anda 3060 ile mining için tek engel sadece tek kart ile mininge uygun ve bir monitöre ya da sistemi monitör takılıymış gibi kandıran bir dongle’a ihtiyaç olması.

RTX 3060 kullanıyorum, 2 fanlı bir model olmasına rağmen gayet az ısınıyor, yükte 66-67 derece kasamda. Önceki kartım 3 fanlı Strix olduğu için bu biraz sesli geldi gerçi ama oyunlarda ses yapıyor, oyunda da kulağımda kulaklık var zaten.

CrossFire bence bayağı mantıklı ama sadece mining dersen az elektrik ve performansı için 3060 alınabilir CrossFire biraz daha oyun odaklı diyorum ve oynadığın oyuna bağlı.

Fiyata bağlı. Benim gibi 7 bin altına 3060 bulursanız 3060 alın, bulamazsanız 6700XT alın. 3060 10 bin lira civarında fiyatları hak eden bir kart değil.
İnternette kol geziyor o driver, 3060 ile mining yapmak isteyen adamın o driver’ı bulup yüklemesi 5 dakika. Nvidia sadece kendi sitesinden kaldırdı.

Şu anda 3060 ile mining için tek engel sadece tek kart ile mininge uygun ve bir monitöre ya da sistemi monitör takılıymış gibi kandıran bir dongle’a ihtiyaç olması.

RTX 3060 kullanıyorum, 2 fanlı bir model olmasına rağmen gayet az ısınıyor, yükte 66-67 derece kasamda. Önceki kartım 3 fanlı Strix olduğu için bu biraz sesli geldi gerçi ama oyunlarda ses yapıyor, oyunda da kulağımda kulaklık var zaten.
HDMI to VGA adaptörü ve 3-4 tane 75 Ohm'luk direnç ile de kırılabiliyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı