6700XT sistem kapandı ve açılmıyor

Kediiiisj

Kilopat
Makaleler
2
RAM
gskill cl 16 3200 mhz ram x2
SSD veya HDD modeli
samsung evo 870 ve 3 tane samsung hard disk
Ekran kartı
asus dual 6700xt
Anakart
asus prime b550mk
İşlemci
r5 5600
Herhangi bir elektrik kesintisi vs bir şey olmadı dün gece oyun oynarken bir anda kapandı ve açılmıyor. Power tuşuna bastığımda hiç tepki yok anakartın ışığı yanıyor sadece kısa devre denedim o da olmadı. Sorun nerede sizce? High Power 600 watt Gold sertifikalı bir PSU.

PSU'yu göndereceğim ama sıkıntının ondan olduğuna emin olamıyorum ve parça parça topladım kasayı.
O zaman durum kötü bence PSU söküp bi çalışıyor mu test edin demir ile. Çalışmıyor ise sorun onda olabilir. Anakartta olabilir , bu ikisi ana kaynak gibi gözüküyor

O zaman durum kötü bence PSU söküp bi çalışıyor mu test edin demir ile. Çalışmıyor ise sorun onda olabilir. Anakartta olabilir , bu ikisi ana kaynak gibi gözüküyor
Evet kısa devre ile güç kaynağını harici olarak çalıştırmayı deneyin.

Az önce fark ettim dün kasayı ilk açtığımda RAM'in çıt ettiği yer çıkmıştı normal hali öyle sanıyordum ama şu an RAM'ları tekrar taktım sonuç aynı BIOS pilini sök tak yaptığım için açılmıyor olabilir mi?
Hayır öyle bir şey mümkün değil. Dediğim gibi güç kaynağını kontrol edin, çalışıp çalışmadığından emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı