6700XT sistmede oyunlarda kasma hissi

İşletim sistemi
Windows 11
FPS değerinin tek başına yüksek olması bir şey ifade etmiyor. %1 ve %0.1 low FPS değerlerine bakman gerek, bir oyunun akıcı bir deneyim sunup sunmadığının en büyük ölçütü bu iki değerdir. O değerleri ekran görüntüsü alıp buraya ekle. GPU kullanımın da eğer fotoğraftaki oyun Warzone'sa çok düşük kalıyor.

FPS değerinin tek başına yüksek olması bir şey ifade etmiyor. %1 ve %0.1 Low FPS değerlerine bakman gerek, bir oyunun akıcı bir deneyim sunup sunmadığının en büyük ölçütü bu iki değerdir. O değerleri ekran görüntüsü alıp buraya ekle. GPU kullanımın da eğer fotoğraftaki oyun Warzone'sa çok düşük kalıyor.

GPU kullanımını nasıl düzeltebilirim peki?

GPU kullanımını nasıl düzeltebilirim peki?
Grafik ayarlarını mümkün olan en yüksek seviyeye getirebilirsin, Virtual Super Resolution (VSR) açarak 1440p'de oynayabilirsin. İdeal şartlar altında işlemcin 6700XT'ye 1080p için de gayet yeterli. Oyun içi grafik ayarların ne, low, ultra vs. , hangi çözünürlükte oynuyorsun bunlar da önemli.

Grafik ayarlarını mümkün olan en yüksek seviyeye getirebilirsin, Virtual Super Resolution (VSR) açarak 1440P'de oynayabilirsin. İdeal şartlar altında işlemcin 6700XT'ye 1080p için de gayet yeterli. Oyun içi grafik ayarların ne, Low, Ultra vs. , hangi çözünürlükte oynuyorsun bunlar da önemli.

VSR açtım birazdan bakacağım. Oyun ayarları Low-medium.

Afterburner'den %1 ve %0.1 FPS değerlerini izleyemiyorum.

Grafik ayarlarını en yükseğe çek. Ayarları düşürerek ekran kartının yükünü azaltıyorsun, işlemci daha çok uğraşıyor böyle olunca. VSR'dan önce oyunları 1080p ultra ayarlarda oynamayı dene, VSR son çare.

Afterburner'den %1 ve %0.1 FPS değerlerini izleyemiyorum.
Şu videoya bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı