6700XT güncelleme sonrası oyunlarda kasma hissiyatı

erenkadiraktas1

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 3 ay önce bir sistem aldım. 2-3 güne kadar tüm oyunları istediğim akıcılıkta oynuyordum her şey çok iyiydi. 2 gün önce ekran kartımı güncelleyim dedim güncelledikten sonra Valorant'a girdim ve FPS'im çok iyi olmasına rağmen oyun akmıyordu kasma hissiyatını fark ediyordum daha sonra bir sürü eski driverlara döndüm.(DDU kullandım) ama bir türlü sorunum çözülmedi yardımcı olur musunuz?

Sistemim şöyle;
AMD Ryzen 5 5600
Asus Prime B450M-K II
ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB GDDR6
XPG Gammix D35 16GB (2×8) 3200MHz CL16
650W PSU

Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 3 ay önce bir sistem aldım. 2-3 güne kadar tüm oyunları istediğim akıcılıkta oynuyordum her şey çok iyiydi. 2 gün önce ekran kartımı güncelleyim dedim güncelledikten sonra Valorant'a girdim ve FPS'im çok iyi olmasına rağmen oyun akmıyordu kasma hissiyatını fark ediyordum daha sonra bir sürü eski driverlara döndüm.(DDU kullandım) ama bir türlü sorunum çözülmedi yardımcı olur musunuz?

Sistemim şöyle;
AMD Ryzen 5 5600
Asus Prime B450M-K II
650W PSU

FreeSync'i açın.

Sistemim şöyle;
AMD Ryzen 5 5600
Asus Prime B450M-K II
650W PSU.

Zamanla düzeldi bende. 1-2 saat cıvarı sonrası takılma yapmaz oldu.

Ddu ile silip geçiyorsan eski driver cachei de siliyordur belki. Bundan önce kullandığın driver a geç bikaç gün değiştirmeden devam et. Oyunu sil tekrar yükle birde.

Yani normalde aynı driverde ne kadar kalirsan o kadar fazla cache dolduracak oynadığın oyunlar için. Sizin için en kararlı olan driverda kalıp ondan devam edin bence bi süre boyunca.

Yeni konular

Geri
Yukarı