6700XT ve Ryzen 5 5600X uyumlu olur mu?

Hocam 5600X'i biraz daha gelecek odaklı almak istedim aradaki fiyat farkı çok önemli değil benim için, ama çok gereksiz diyosanız bir değerlendireceğim teşekkür ederim
5600X ve 5600 birebir ayni CPU'lar sadece frekans biraz daha fazla X'te ki sende OC yaparak gecersin onu rahat. Ona bile gerek yok aslinda da belirteyim yine de.

@imnotagamer Kingston Fury'leri pek tavsiye etmem hem sahtesi piyasada cok geziyor hemde icinden iyi cip denk gelme olasiligi bayagi dusuk.

Hocam sistemin fiyatını söyleyin belki pahalı toplamışsınızdır başka sistem öneririz.

36.000 civarlarında şu an sistem. Duruma göre 2-3 bin üste çıkabilirim.
Alacağım kasa beyaz olduğu için RAM'leri de Fury beyaz almayı düşündüm bayağıdır araştırıyorum daha kaliteli bak dediğiniz için yorumlar için çok teşekkür ederim 🙏

Anakart aşırı pahalı şu an kendim kullanıyorum o fiyatlar etmez bence.
İşlemciyi kesinlikle 5600 alın X ile arasında fark yok denebilir.
RAM'leri daha kaliteli bir marka alın G.Skill ve Corsair olabilir.
Ekran kartını mümkünse hemen bunu alın indirimde XFX RX 6700 XT Speedster Qick 319 Black RX-67XTYPBDP 192 Bit GDDR6 12 GB Ekran Kartı Fiyatı, Özellikleri - Banayeni
Psunuzda indirimde 4.3K'den düştü arkadaşıma aldım az önce.

Bu ekran kartı ile 309 arasında fark tam olarak ne anlayamadım ama araştıracağım teşekkür ederim. Dediğim gibi Trendyol'da yoksa maalesef alamayacağım :(

@imnotagamer tavsiyeler için teşekkürler galiba 5600'e düşüp 2x8 RAM ile devam edeceğim. RAM değiştirmek çok büyük masraf gibi gözükmüyor.

Anakart çok pahalı diyorsanız anakart için de tavsiyelere çok açığım biraz rastgele seçtim gibi çünkü onu.

https://pcpartpicker.com/'dan uyumluluk testi yaparak seçmiştim kasanın USB3.0 portlarına uyumlu olsun diye.

5600X ve 5600 birebir ayni CPU'lar sadece frekans biraz daha fazla X'te ki sende OC yaparak gecersin onu rahat. Ona bile gerek yok aslinda da belirteyim yine de.

@imnotagamer Kingston Fury'leri pek tavsiye etmem hem sahtesi piyasada cok geziyor hemde icinden iyi cip denk gelme olasiligi bayagi dusuk.

Fury için tavsiyeni bi araştıracağım.

Kasam beyaz olduğu için bunlar çok hoşuma gitmişti ama dediğin gibi bi durum mevcut mu bakacağım

Alacağım kasa beyaz olduğu için RAM'leri de Fury beyaz almayı düşündüm bayağıdır araştırıyorum daha kaliteli bak dediğiniz için yorumlar için çok teşekkür ederim 🙏

Bu ekran kartı ile 309 arasında fark tam olarak ne anlayamadım ama araştıracağım teşekkür ederim. Dediğim gibi Trendyol'da yoksa maalesef alamayacağım :(

@imnotagamer tavsiyeler için teşekkürler galiba 5600'e düşüp 2x8 RAM ile devam edeceğim. RAM değiştirmek çok büyük masraf gibi gözükmüyor.

Anakart çok pahalı diyorsanız anakart için de tavsiyelere çok açığım biraz rastgele seçtim gibi çünkü onu.

https://pcpartpicker.com/'dan uyumluluk testi yaparak seçmiştim kasanın USB3.0 portlarına uyumlu olsun diye.

Fury için tavsiyeni bir araştıracağım.

Kasam beyaz olduğu için bunlar çok hoşuma gitmişti ama dediğin gibi bir durum mevcut mu bakacağım.

Kart güzel ATX ama ARGB yok RGB var.
ARGB var

Bu ekran kartı ile 309 arasında fark tam olarak ne anlayamadım ama araştıracağım teşekkür ederim. Dediğim gibi Trendyol'da yoksa maalesef alamayacağım.

Attığım ile arasında soğutma ve performans farkı var swft<qick<merc

Ben kullanıyorum. 2 adet Teknobiyotik ve 2 adet de Tebilon'dan aldım. Herhangi bir problem yok. Resmi satış yapılan siteler dışında (Trendyol, N11, Hepsiburada vs.) her markada bu tarz sorunların olma ihtimali var. Bu yüzden benim tercihim hep İtopya, Tebilon, Teknobiyotik, Sinerji, Vatan, Mediamarkt gibi mağazalar olur.

@kaan_js Anakart seçiminde Gigabyte son tercihiniz olsun. Alacak hiçbir şey yoksa Gigabyte alın. Ben kullanıyorum ama yazılım desteği inanılmaz kötü. MSI ve Asus bu konuda çok kaliteli.

Fury için tavsiyeni bir araştıracağım.

Kasam beyaz olduğu için bunlar çok hoşuma gitmişti ama dediğin gibi bir durum mevcut mu bakacağım

Hocam o paraya 4070 alınıyor.

Okul için evden çıkacağım o yüzden sistemi öneremiyorum şu an kampanyalı hazır sistem yok ama daha 2 gün önce i5 12400F RX 6750 XT sistem 22K'ydı.

Çevre ekipmanları dahil mi bu fiyata.
Değil hocam sadece kasa

Hocam o paraya 4070 alınıyor.

Okul için evden çıkacağım o yüzden sistemi öneremiyorum şu an kampanyalı hazır sistem yok ama daha 2 gün önce i5 12400F RX 6750 XT sistem 22K'ydı.

Hocam şöyle bir şey var, hazır sistemler satıcılara toplu olarak geliyor ambalajsız vs. o yüzden ucuz sanırsam. Ben trendyol'dan hazır sistem alamadığım için böyle bir dert var. Eğer parça parça o şekilde bi sistem toplanabiliyosa linklere açığım valla çünkü 4070 6700xt'den baya iyi duruyor.

Şimdi parçaların linklerini atacağım.

RAM
kule tipi soğutucu
kasa
anakart
işlemci
ekran kartı
PSU

Geri
Yukarı