6900 TL sistem toplama

Bütçe
3000-6900

TatawaYapan999

Centipat
Anakart: ASUS B450 M Dragon 4400 MHz. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 12 nanometre. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Bellek (RAM): Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz DDR4 (2 tane alacağım)
Ekran kartı: Ben iki ekran kartı arasında kaldım ve kafam katıştı. Hangisini seçmeliyim?
1: ASUS Dual Radeon RX580 OC 8 GB.
2: MSI VGA GeForce GTX 1650 Super Ventus XS OC.
Hangisini seçersem daha iyi olur? - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Harddiskler arasında seçim yapmak gerçekten zor. Ben iki harddisk arasında kaldım fakat hangisi sistemime daha iyi olur bilmiyorum. Galiba ikincisi harici harddisk. Ama benim harici harddiske ihtiyacım olmadığı için bana önerebileceğiniz harddisk lazım.
1: Seagate Barracuda 2TB 256 MB 7200 RPM.
2: Seagate ST1000DM010 Barracuda 1TB 7200 RPM.
Bu SSD böyle bir sisteme uygun olur mu bilmiyorum ama söylerseniz sevinirim çünkü SSD'ler ile pek bir bilgim olmadığı için sistemime bunu seçtim. Eğer bu SSD sistemde arıza çıkarma potansiyeli oluşturuyor ise yorumlara yazmayı unutmayın.
SSD: Kingston HyperX Fury 3D KC-S44120-6F 2.5 Inc 120 GB SATA 3.
Kasa fanı için bu yeterli galiba.
Kasa fanı: Thermaltake Pure 12 120 mm.
Bunu yazınca çıkmıyor asıl olan bu (CL-F019-PL12re-a) re-a kısmı büyük yazıl ması gerek. İnternete bunu yazınca çıkıyor. 2 adet almayı düşünuyorum.
Güç kaynağı: Thermaltake TR2 s 650W 80+ 12 cm fanlı.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Son düzenleme:

Cuma günleri bu sitede indirim oluyor hazır sistemler üzerinden oynamada yapabilirsiniz, bütçenize göre düşük bir sistem seçmişsiniz. Anakartı B-450MK ile 90 TL fark ile değiştirir başka ekleme yaparsanızda yapabilirsiniz.

Ben donanım arşivi kanalından gördüm orada bunu kullandığı için bende bunu kullanmaya karar vermiştim. Teşekkür ederim.

Anakart: ASUS B450 M Dragon 4400 MHz. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 12 nanometre. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Bellek (RAM): Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz DDR4 (2 tane alacağım)
Ekran kartı: Ben iki ekran kartı arasında kaldım ve kafam katıştı. Hangisini seçmeliyim?
1: ASUS Dual Radeon RX580 OC 8 GB.
2: MSI VGA GeForce GTX 1650 Super Ventus XS OC.
Hangisini seçersem daha iyi olur? - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Harddiskler arasında seçim yapmak gerçekten zor. Ben iki harddisk arasında kaldım fakat hangisi sistemime daha iyi olur bilmiyorum. Galiba ikincisi harici harddisk. Ama benim harici harddiske ihtiyacım olmadığı için bana önerebileceğiniz harddisk lazım.
1: Seagate Barracuda 2TB 256 MB 7200 RPM.
2: Seagate ST1000DM010 Barracuda 1TB 7200 RPM.
Bu SSD böyle bir sisteme uygun olur mu bilmiyorum ama söylerseniz sevinirim çünkü SSD'ler ile pek bir bilgim olmadığı için sistemime bunu seçtim. Eğer bu SSD sistemde arıza çıkarma potansiyeli oluşturuyor ise yorumlara yazmayı unutmayın.
SSD: Kingston HyperX Fury 3D KC-S44120-6F 2.5 Inc 120 GB SATA 3.
Kasa fanı için bu yeterli galiba.
Kasa fanı: Thermaltake Pure 12 120 mm.
Bunu yazınca çıkmıyor asıl olan bu (CL-F019-PL12re-a) internete bunu yazınca çıkıyor. 2 adet almayı düşünuyorum.
Güç kaynağı: Thermaltake TR2 s 650W 80+ 12 cm fanlı.
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Paranızı çöpe atacağınıza bunu alabilirsiniz sizin toplamış olduğunuz sistemden kat be kat performanslı ve 800 TL'de artıyor.

Paranızı çöpe atacağınıza bunu alabilirsiniz sizin toplamış olduğunuz sistemden kat be kat performanslı ve 800 TL'de artıyor.

Bu sistemde güzel aradaki tek fark biri işlemciden kısmış diğeri ekran kartından bende paylaşacaktım arkadaş paylaşmış :) karar sizin. Ben işlemciye önem veriyorum ancak burda da şöyle bir sorun çıkıyor ryzen 3. nesilde pci 4.0 teknolojisine geçiş yapıyor bu teknolojiden faydalanmak içinde x serisi bir anakart kullanmalısınız. İntelde pci 4.0 a henüz geçiş yapmadı ancak 10. Nesilde hazırlık aşaması yapıyoruz bu sebeple soket değiştirdik dedi. 🤦‍♂️

Bu sisteme bakmanı öneririm. Acelen yoksa bekle Yaz tatilinin başlangıcına kadar fiyatlar pek düşecek gibi değil ama olurda düşerse 6900 liraya RTX 2060 ve R5 3600'lü güzel bir sistem alabilirsin.

RX 5600XT modellerine bakmanızı öneririm. Bütçe arttırılabilirse 2060S veya 5700XT'de olabilir.

Teşekkür ediyorum.

Bu sisteme bakmanı öneririm. Acelen yoksa bekle Yaz tatilinin başlangıcına kadar fiyatlar pek düşecek gibi değil ama olurda düşerse 6900 liraya RTX 2060 ve R5 3600'lü güzel bir sistem alabilirsin.

Ben hiç düşünmedim tavsiye için sağol.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı