6900 XT 95 dereceyi gördü

Recluske

Centipat
Daha fazla  
ASRock 6900 XT kartımımı temizlemek için söktüm temizledim macunuda değiştirdim 65-70 dereceyi gören kartım macunu değiştirdikten sonra 95 dereceyi gördü hangi macunu kullanmam lazım?

Hangi macunu kullandınız?

Forumda Arctic MX 4 macunu öneriliyor fakat ne derece kalitesiz bir macun sürmüş olabilirsiniz ki? Macundan farklı bir problem var bence. Fanı tam monte edememiş olabilirsiniz. Farklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Umarım kalıcı bir zarar görmemiştir kart.

Kartın fan kablosunu bağladın mı?

Fanlar çalısıyor fanlarda sorun yok PC açılınca da otomatik çalısıyor.

Forumda Arctic MX 4 macunu öneriliyor fakat ne derece kalitesiz bir macun sürmüş olabilirsiniz ki? Macundan farklı bir problem var bence. Fanı tam monte edememiş olabilirsiniz. Farklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Umarım kalıcı bir zarar görmemiştir kart.

Cooler Master macunu marka yazıyor başka bir şey yazmiyor 1 senelik macun.

Kartın fan kablosunu bağladın mı?

Evet fanlarda sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer kullandığınız macun Cooler Master ise ve sahte değilse böyle bir sorun yaşamanız pek olası değil. Ben hâlen farklı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bence ekran kartınızın fanını bir kez daha kontrol edin. Sökün tekrar takın. Yanlış takmış olabilirsiniz. Bu macun kaynaklı bir sorun gibi gözükmüyor. Sahte macunlarda bile bu kadar kötü etki etmiyor çünkü. Hatta size şöyle söyleyeyim hiç macun sürülmemiş bile olsa bu derece etki etmez. 65-70 derece çalışan bir karttan bahsediyoruz. Birden 95 dereceye fırlaması çok garip. Hadi tek fanlı soğutması iyi olmayan bir ekran kartı olmuş olsa anlarım, zaten o bahsettiğim kartlar 85 derecede falan çalışıyor. O kart macun olmayınca, macunu yanlış sürünce ya da sahte macun sürünce bu sıcaklıkları görür. Sizin kartınızın bu sıcaklıkları görmesinin arkasında farklı bir sebep yattığını düşünüyorum.
Fanlar çalısıyor fanlarda sorun yok PC açılınca da otomatik çalısıyor.

Evet fanlarda sorun yok.

Geri
Yukarı