RX580 80 dereceyi gördü

İşlemci 62'nin üstüne çıkmıyor. Yan panel açık. Aerocool Aero Engine kullanıyorum. Hava alacak bir yerde.

Sapphire Pulse.

Yan panel açık olduğundan hava akışı olmaz bu yüzden yükselebilir. Öne fan eklenebiliyorsa fan ekle ekran kartı termal macununda yenile.
Cam geçen ay elimde kaldı hocam :/.

Pleksi kestirin hocam.

Ben her yıl işlemcim ile beraber değiştiriyorum RX 580'imin macununu. Arctic MX-4 sıkıyorum ben de. Sıcaklıklarda düşüşler oluyor elbette çok olmasa da. Kasanızın hava akışı iyi mi? Yan kapağı açıkken daha serin çalışabilir kart eğer hava akışı iyi değil ise.

Sizin kartın modeli ne bilmiyorum fakat bende Sapphire Pulse var ve ben Radeon Software'de güç limitini -30'da kullanıyorum. Test ettiğim bütün oyunlarda ortalama 3 FPS kayıp ile 10-15 derece kadar düşürüyor sıcaklığı bende. Fanı da yavaş dönüyor ve ses çıkartmıyor.
Hocam değiştirirken dikkat etmem gereken hususlar nelerdir?

Aynı ekran kartına sahibiz. Ayarlarınızı atabilir misiniz?
AMD Radeon Software'de üstteki "Performans" kısmına tıklayın. Oradan "Ayarlanıyor"a gelin. Orada "Ayarlama Kontrolü"nü "Manuel"e getirin ve sağ alttan "Güç Ayarlama" kısmını "Etkin" yapın. Sonra aşağıda attığım resimdeki gibi ayarlayabilirsiniz. Benim için sorunsuz bir yöntem fakat sizde nasıl çalışır bilmiyorum.
1626452893527.png

Direkt silikon üzerine MX-4 sıkılmasını önermem. Maker Nano, Hydronaut tarzı viskozitesi yüksek bir macun alın derim sıcaklıklar kafanıza çok takılıyorsa. Bakır soğutma bloku ile silikon arasına direkt MX-4 sıkarsanız bakır blokun yüksek sıcaklıkta genleşmesi sonucu pump out gerçekleşir. Bir ay-bir hafta sonra geri 80 dereceyi görürsünüz.
MX-4 IHS üzerinde optimum sonuç veriyor.

AMD Radeon Software'de üstteki "Performans" kısmına tıklayın. Oradan "Ayarlanıyor"a gelin. Orada "Ayarlama Kontrolü"nü "Manuel"e getirin ve sağ alttan "Güç Ayarlama" kısmını "Etkin" yapın. Sonra aşağıda attığım resimdeki gibi ayarlayabilirsiniz. Benim için sorunsuz bir yöntem fakat sizde nasıl çalışır bilmiyorum.
Eki Görüntüle 1109644

5'er 5'er denerseniz daha sağlıklı olur tabi. Biraz kritik bir ayar.

5'er 5'er denerseniz daha sağlıklı olur tabi. Biraz kritik bir ayar.
Beşer beşer deneyince fark olmuyor neredeyse 20'ye gelene kadar. Çok vakit kaybı olur. Ben -10, -20 , -25 ve -30 da yaptım testlerimi. Beni memnun eden -30 oldu.

Eki Görüntüle 1109644
Ya da kartınızı GTX 1050Ti'a çevirmek istiyorsanız bu şekilde güç limitini kısabilirsiniz.

Direkt silikon üzerine MX-4 sıkılmasını önermem. Maker Nano, Hydronaut tarzı viskozitesi yüksek bir macun alın derim sıcaklıklar kafanıza çok takılıyorsa. Bakır soğutma bloku ile silikon arasına direkt MX-4 sıkarsanız bakır blokun yüksek sıcaklıkta genleşmesi sonucu pump out gerçekleşir. Bir ay-bir hafta sonra geri 80 dereceyi görürsünüz.
MX-4 IHS üzerinde optimum sonuç veriyor.
Hocam MX-4'ü yeni aldım. Şimdi benim yapmam gereken kartı açıp, macunu yenilemek değil mi? Yapmam gereken önemli bişey var mı?

Geri
Yukarı