6900XT düşük performans veriyor

tayfuncimen

Centipat
Daha fazla  
Selam,

1 yıl oluyor alalı ASUS TUF 6900XT top Edition modelini. Arkadaşım da 6800XT kullanıyor ikimizin de işlemcisi 5600X. İşlemci soğutucumuz var ve RAM'lerim 3600MHz. Arkadaşım CS2'de 350 - 400 FPS aralığı alırken ben 250 - 350 arasında sürekli değişken bir FPS alıyorum 350'yi sürekli görmüyor. Neden olabilir? Ekran kartım daha üst model ve işlemcim aynı iken onun kadar performans almam gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörleriniz ve oyun içi ayarlarınız birbirinden farklı ise FPS farkları oluşabilir. Masaüstü performans ayarları, disk temizleme yapmamak, kasa içi hava akışı yetersizse ısınmadan dolayı FPS düşmesi olabiliyor.

Darboğaz olabilir diyeceğim ama CS2 işlemci oyunu zaten. Bilemedim. 3A oyunda durumlar ne.
valla hocam 3a'larda karşılaştırma yapmadık henüz ama need for speed unbound'da da hafif bi öndeydi fps'i arkadaşın.

Monitörleriniz ve oyun içi ayarlarınız birbirinden farklı ise FPS farkları oluşabilir. Masaüstü performans ayarları, disk temizleme yapmamak, kasa içi hava akışı yetersizse ısınmadan dolayı FPS düşmesi olabiliyor.
valla daha serin çalışıyor işlemcim ikimizide 1920x1080'de oynuyoruz. ayarlarımız da aynı. garip bir durum açıkçası.

4650MHz iyiymiş. Geriye kontrol etmen gereken ekran kartı ayarlarınız. İkinizde de aynı sürüm driver ve ayarlar var mı onlara da bir bakın.

4650MHz iyiymiş. Geriye kontrol etmen gereken ekran kartı ayarlarınız. İkinizde de aynı sürüm driver ve ayarlar var mı onlara da bir bakın.
valla var hocam bütün optimizasyon ayarlarını da uyguladım bios'tan performans için ama nafile böyle kaldı fps'ler çok değişken. 2k'ya çekince görüntüyü artış oluyor bi 20 fps falan ama genel olarak düşük kalıyor bence bilemedim.

Belki de CS2 de olan bir sorundur oyuna güncellemeler geldikçe FPS'in daha da artabilir. 2K ya da 4K da akıcı oynadıgın sürece sorun etme bence bunları.
Warzone'da da yaşıyorum aslında aynı sorunu daha düşük ekran kartlarıyla aynı fps'leri alıyorum. Belki de işlemcimin kalitesi düşüktür hepsi aynı kalitede çıkmıyor üretimden. Ona bağlıyorum bi tık. Zaten darboğaz yapıyor da insan gıcık oluyor böyle olunca değerler :D Paraya kıyıp dişine göre işlemci almak var ama ekonomi malesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı