6900XT ekran kartı tercihi

Benzer bir durumu RTX 3070 alırken yasadım en ucuzu al geç oc performansı olarak çoğu aynı
Gaming Z Trio'da kullanılan çip diğer modellerden daha güçlü. 1.5K fazla ödeyip MSI Gaming Z trio almanı şiddetle tavsiye ederim. %10'a yakın performans artışın olur stoktayken. Overclock yaptığında ise %15-20 seviyesinde performans artışın olur diğer Sapphire ve XFX karta göre.
İyi günler.

Birkaç gün önce XFX'in merc 319 6900XT Black ürününü satın aldım, 16500 liradan. Ancak ertesi günlerde Sapphire 6900XT Nitro+ SE 16000 liraya indi, ayrıca MSI RX 6900XT Gaming Z Trio da 17500 liraya geldi. Görsellik açısından kaygım olduğundan, iade gerçekleştirip Sapphire almak istiyorum. Ancak performanslarının kıyaslarında pek çok yerde pek çok farklı yorum gördüm. Hangisi, niçin tercih edilir/edilmez?

Gaming Z Trio'da kullanılan çip diğer modellerden daha güçlü. 1.5K fazla ödeyip MSI Gaming Z trio almanı şiddetle tavsiye ederim. %10'a yakın performans artışın olur stoktayken. Overclock yaptığında ise %15-20 seviyesinde performans artışın olur diğer Sapphire ve XFX karta göre.
Bunun herhangi bi kanıtı var mı?

Bunun herhangi bi kanıtı var mı?
Var.

MSI 6900XT Gaming Z Trio'da XTXH çipi kullanılıyorken diğer çoğu 6900XT'lerde XTX çipi kullanılıyor. Bunu şey gibi düşünebilirsin MSI Gaming Z trio 12900KS Sapphire Nitro+SE ise düz 12900K.

1663222605393.png

1663222679007.png

Ürünü açmış kullanmışsınız, üründe bir hata yoksa sırf model değiştirmek için iade etmek bana yanlış geliyor. Kullandığınız model de gayet iyi. O ürün tekrar birisine satılacak sonuçta illa ki. Siz, size paketi açılmış ve kullanılmış ürün gelsin ister miydiniz?

Satın aldım demiş, kullandım değil. Lütfen şu konuları önce okuyup daha sonra cevap yazın. Sırf muhalefet olmak için yazmaya gerek yok.

Ne kadar güvenilir bu? XTX ve XTXH olayını biliyorum ancak kesin mi yoksa birimden birime değişiyor mu?
Msi Gaming Z trio için kesin. Bende de XTXH çipli 6900XT var. Sıvı metal kullanıyorum soğutma için dünya sıralamasındayım şuanda.

1663223338314.png

Msi Gaming Z trio için kesin. Bende de XTXH çipli 6900XT var. Sıvı metal kullanıyorum soğutma için dünya sıralamasındayım şuanda.

Eki Görüntüle 1518041

Performans farkı için benchmark var mı? Bulamadım ben. 5% clock farkı 1-2 fpsden fazla fark atmaz bence. 10% ekstra ödemeye değmeyebilir. Tabi daha az güç çekiyorsa elektrikten kurtarabilir belki.

Performans farkı için benchmark var mı? Bulamadım ben. 5% clock farkı 1-2 fpsden fazla fark atmaz bence. 10% ekstra ödemeye değmeyebilir. Tabi daha az güç çekiyorsa elektrikten kurtarabilir belki.
Şöyle düşün manuel overclock ile Gaming Z trio'yu 2800Mhz'da çalıştırabiliyorsun voltaj vs arttırmadan. Ama Sapphire Nitro+ SE ise 2500 üstünü çok zor görüyor. Aradaki farkı sen düşün. Eve geçince sana benchmark atarım. 2850MHz ve 2500Mhz arasındaki farkı.

Bende MSİ modeli var. Kendim kullandığım için yorum yapayım. Diğer modelleri de canlı kullananlar yorumlarsa aralarında tercih yaparsınız. Kartın performansı güzel, bende coil sesi yok, bir sorun da yaşamıyorum memnunum, 33-35 derecelik oda sıcaklığında kapalı kasa içerisinde GPU sıcaklığı en fazla 70-75 derece arası oluyor, hot spot dediğimiz sıcaklıkta 90-100 arası dalgalanıyor, fanların dönme hızı her durumda yavaş ve sessiz, yani gerçekten sessiz ekran kartı fanlarını işitmiyorsunuz yük altında olduğunda bile 1400-1800 RPM arası dönüş sağlıyor. Tam yük altında çektiği elektrik 280-300 Watt arasında.

Kartla ilgili size verebileceğim tek tavsiye driver kurduğunuzda stabil olarak nitelendirilen sürümleri kurmanız, beta versiyonları kurunca bazı oyunları açmak istediğimde vb durumlarda çökme hataları aldım. Stabil sürüm gayet yeterli ve temiz.

Bende MSİ modeli var. Kendim kullandığım için yorum yapayım. Diğer modelleri de canlı kullananlar yorumlarsa aralarında tercih yaparsınız. Kartın performansı güzel, bende coil sesi yok, bir sorun da yaşamıyorum memnunum, 33-35 derecelik oda sıcaklığında kapalı kasa içerisinde GPU sıcaklığı en fazla 70-75 derece arası oluyor, hot spot dediğimiz sıcaklıkta 90-100 arası dalgalanıyor, fanların dönme hızı her durumda yavaş ve sessiz, yani gerçekten sessiz ekran kartı fanlarını işitmiyorsunuz yük altında olduğunda bile 1400-1800 RPM arası dönüş sağlıyor. Tam yük altında çektiği elektrik 280-300 Watt arasında.

Kartla ilgili size verebileceğim tek tavsiye driver kurduğunuzda stabil olarak nitelendirilen sürümleri kurmanız, beta versiyonları kurunca bazı oyunları açmak istediğimde vb durumlarda çökme hataları aldım. Stabil sürüm gayet yeterli ve temiz.
Sendeki X modeli ama Z modeli X modeline göre çok daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı