6950 XT TUF için sistem tavsiyesi

Zacos

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.

Bugün 6950 XT TUF alarak yılların NVIDIA severi olarak ilk defa AMD aldım ve araştırmalarıma kalırsa iyi bir seçim yaptım. Sizlerden bütçe sıkıntısı olmadan bu kart için hangi parçaları toplayabilirim, ne tavsiye edersiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

İhtiyacım olan ekipmanlar: Kasa, PSU, CPU, RAM, sıvı soğutucu.

Aklımda olan ekipmanları ve aldıklarımı şöyle listelendireyim: (hem satın aldıklarıma & hem de alacaklarıma değerlendirme veya değişiklik yaparsanız sevinirim. Ayrıca eksik bir şey varsa ekleyebilirsiniz.)

Satın aldıklarım:

Anakart: MSI MPG X570S EDGE MAX WIFI &
SSD: (iki model arasında kaldım.): Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB & Crucial P5 Plus 1tb Ct1000p5pssd8

-----------------------
Satın almayı planladıklarım:

CPU: Ryzen 7 5700X.
PSU: Sharkoon Silentstorm Cool Zero 850 W 80+ Gold & MSI MPG A850GF 850W 80+ GOLD
RAM: kararsızım
Kasa: PHANTEKS Eclipse P500A MESH DRGB
Sıvı soğutucu: kararsızım

Şimdiden teşekkürler.

İşlemci 5800X3D olsun. Kasa P600S ile değişsin. Tabi aslında Ryzen 7000 serisini beklemen daha iyi olurdu.
İşlemci baya pahalı geliyor gözüme. Kasa olabilir ama İşlemci kafamı baya karışıtıyor. Çünkü 2K bir monitör de almayalıyım. Direk +7-8K

Öncelikle hayırlı olsun umarım güzel günlerde kullanırsın mis gibi ekran kartı :)

İşlemci: 5800X3D
SSD: Seagate Firecuda 530 500GB Pcıe Nvme M.2 SSD ZP500GM3A013
Senin yazdıklarının arasından seçecek olsam crucial olurdu.
Güç kaynağında 1000w altı almanı önermem.
RAM: G.skill trident z neo rgb 32 gb(2x16)
Kasa: Sadece marka önerisi olarak NZXT Kraken
Soğutucu: ASUS ROG STRIX LC II 360 ARGB 360mm

İşlemci baya pahalı geliyor gözüme. Kasa olabilir ama İşlemci kafamı baya karışıtıyor. Çünkü 2K bir monitör de almayalıyım. Direk +7-8K
Alternatif olarak bu işlemciyi önerebilirim: Amd Ryzen 7 5800X

Son düzenleme:
Öncelikle hayırlı olsun umarım güzel günlerde kullanırsın mis gibi ekran kartı :)

Teşekkürler hocam mis gibi yazmışsınız tek tek bakacağım

O ekran kartına 750W bile yetiyor. Ayrıca önerdiğin sıvı soğutma çöp... Kasa olarak zaten en son NZXT bakılmalı... Hava akışından yoksunlar.

O ekran kartına 750W bile yetiyor. Ayrıca önerdiğin sıvı soğutma çöp... Kasa olarak zaten en son NZXT bakılmalı... Hava akışından yoksunlar.
Elbette 750w yeter ama ileriye dönük düşününce almışken neden 1000w alınmasın?
Arkadaşıma asus rog ryujin 360mm oled aldık memnun kaldığı için bu arkadaşa da bütçesini zorlamadan asustan önermek istedim olmazsa aynı modelin 240mmsini alır.
NZXT'nin gayet başarılı kasa modelleri var tek modele bakıp genelleme yapmayın lütfen.

Elbette 750w yeter ama ileriye dönük düşününce almışken neden 1000w alınmasın?
Arkadaşıma asus rog ryujin 360mm oled aldık memnun kaldığı için bu arkadaşa da bütçesini zorlamadan asustan önermek istedim olmazsa aynı modelin 240mmsini alır.
NZXT'nin gayet başarılı kasa modelleri var tek modele bakıp genelleme yapmayın lütfen.

Ona bakarsak Rampage'nin sıvı soğutmasından Gamepower'in PSU'sundan memnun kalan çok kişi var. Onları önerelim...

Merhaba.

Bugün 6950 XT TUF alarak yılların NVIDIA severi olarak ilk defa AMD aldım ve araştırmalarıma kalırsa iyi bir seçim yaptım. Sizlerden bütçe sıkıntısı olmadan bu kart için hangi parçaları toplayabilirim, ne tavsiye edersiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

İhtiyacım olan ekipmanlar: Kasa, PSU, CPU, RAM, sıvı soğutucu.

Aklımda olan ekipmanları ve aldıklarımı şöyle listelendireyim: (hem satın aldıklarıma & hem de alacaklarıma değerlendirme veya değişiklik yaparsanız sevinirim. Ayrıca eksik bir şey varsa ekleyebilirsiniz.)

Satın aldıklarım:

Anakart: MSI MPG X570S EDGE MAX WIFI &
SSD: (iki model arasında kaldım.): Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB & Crucial P5 Plus 1tb Ct1000p5pssd8

-----------------------
Satın almayı planladıklarım:

CPU: Ryzen 7 5700X.
PSU: Sharkoon Silentstorm Cool Zero 850 W 80+ Gold & MSI MPG A850GF 850W 80+ GOLD
RAM: kararsızım
Kasa: PHANTEKS Eclipse P500A MESH DRGB
Sıvı soğutucu: kararsızım

Şimdiden teşekkürler.
@messinicocugu

Geri
Yukarı