6'lı masanın adayı 2 gün sonra açıklanacak

Çocuğum gelir bana eşcinsel olduğunu söyler veya ateist olduğunu açıklar çocuğum yapmasa torunum yapar.
Escinsel değil ise söylemez. Escinsel ise zaten söylemese de escinsel kalır anladın mı güzel kardeşim. Virüs değil bu doğuştan geliyor.
Zaman geçtikçe özgürlük adı altında dinden insanlar uzaklaştırılıyor.
Özgürlük olduğu için dinini yaşayabiliyorsun güzel arkadaşım.
Dinine bağlı bir birey ne demek istediğimi anlar sen değilsin yani beni anlayacak kişi bu sebepten ötürü anlaşamıyoruz veya benim dediklerim sana gülünç geliyor
Amerika'da dinime bağlı bir bireyim ama senin bu yaptığın maalesef ki yobazlık.
Burada dinine bağlı bazı bireyler de öyle mesela ama Amerika'da kulüpte Türkiye'ye gelince dinimiz dinimiz. Seni aşağılamak için söylemiyorum.

Siyasi görüşüme saygı duyuyorsunda din üzerindeki görüşüme niye saygı duymuyorsun
Kardeş sen kafayı baya bozmuşsun dinle o kadar söyleyim sana. Sen istediğine inan, karışan yok laf eden yok. Bizim laf ettiğimiz şey CHP gelip de dinimizi unutturacak safsatasına inanıp CHP ye oy vermiyorsun. CHP ye oy ver verme umrumda değil. Diyorsun ki dinimizi unutturacaklar. Kim neyi unuttaracak? Git ne yaşamak istiyorsan yaşa. Sen ne yaşamak istiyorsun ki dininle? Namazımı kıldırmayacaklar diye mi korkuyosun anlamadım. Saçma sapan konuşuyorsun. Şöyle düşün: Tiyatro izlemeyi seviyorsun veya kitap okumayı seviyorsun. Diyorsun ki CHP kitap okumayı unutturacak bana. Dediğin şey bu kadar abes işte. Üzüldüm haline. Biraz kitap oku, dünyaya bak, ufkunu aç diyeceğim de bu kafayla zor.
Çocuğun eşcinsel veya ateist olursa çocuğunu öldürecek misin ne yapacaksın?
Dinine bağlılıkla zerre kadar alakası yok dediklerinin. Yazık ya 2023 yılında şu tartışmaları yapıyoruz. Millet AI falan uğraşıyor bir tarafta, bu takmış dinimizi unutucaz.

Kardeş sen kafayı baya bozmuşsun dinle o kadar söyleyim sana. Sen istediğine inan, karışan yok laf eden yok. Bizim laf ettiğimiz şey CHP gelip de dinimizi unutturacak safsatasına inanıp CHP ye oy vermiyorsun. CHP ye oy ver verme umrumda değil. Diyorsun ki dinimizi unutturacaklar. Kim neyi unuttaracak? Git ne yaşamak istiyorsan yaşa. Sen ne yaşamak istiyorsun ki dininle? Namazımı kıldırmayacaklar diye mi korkuyosun anlamadım. Saçma sapan konuşuyorsun. Şöyle düşün: Tiyatro izlemeyi seviyorsun veya kitap okumayı seviyorsun. Diyorsun ki CHP kitap okumayı unutturacak bana. Dediğin şey bu kadar abes işte. Üzüldüm haline. Biraz kitap oku, dünyaya bak, ufkunu aç diyeceğim de bu kafayla zor.
Çocuğun eşcinsel veya ateist olursa çocuğunu öldürecek misin ne yapacaksın?
Dinine bağlılıkla zerre kadar alakası yok dediklerinin. Yazık ya 2023 yılında şu tartışmaları yapıyoruz. Millet AI falan uğraşıyor bir tarafta, bu takmış dinimizi unutucaz.

CHP aslında dini unuttursa çok da yararlı bir iş yaparlar. Türk halkının kesinlikle dinle ilgili kafalarının bir resetlenmeye ihtiyacı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
CHP aslında dini unuttursa çok da yararlı bir iş yaparlar. Türk halkının kesinlikle dinle ilgili kafalarının bir resetlenmeye ihtiyacı var.
Ya kusura bakma da CHP şu kadar yıldır seçim kazanamıyor diyorlar ya. Bu tarz adamlar oldukça kazanamaz ki zaten. İmkanı yok. Adam dinimizi unutturacaklar diyor ya. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar 2023 yılında nasıl kafalar arkadaş? Orta çağ'da olsak anlayacağım da, dünyada neler olup bitiyor, bu ne diyor?

Ya kusura bakma da CHP şu kadar yıldır seçim kazanamıyor diyorlar ya. Bu tarz adamlar oldukça kazanamaz ki zaten. İmkanı yok. Adam dinimizi unutturacaklar diyor ya. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar 2023 yılında nasıl kafalar arkadaş? Orta çağ'da olsak anlayacağım da, dünyada neler olup bitiyor, bu ne diyor?

Bu iktidarı zaten bu kafa yapısı yıllardır Türkiye'ye musallat etti. Çoğunun kafa yapısını değiştirmesinin imkanı yok artık.

Sen de benim gibi onun ne düşündüğünü umursamayıp değiştirmek için kendini yorma bence.
Benim derdim inancını bilmem nesini değiştirmek değil. İnancına istediği kadar bağlı olsun. Dediği şey abes. Aşırı abes. Öyle böyle abes. Şunu yazarken utanıyorum ya. Şu ülkede böyle düşünen insanlar varsa hala şu yılda (ki olduğunu biliyoruz), yazık yani bu ülke kafa olarak gelişemez ki zaten hiç.

CHP'nin yapması gereken ilk iş sarayı 1 yıl boyunca müze yapmaktır. Belli bir olgunluğa gelen lise öğrencilerine bu olayın tekrarlanmaması bilincini aşılamak için gezi yaptırmaları lazım. "Siz açken birisi ejderha meyvesi yiyorsa anlayın ki bir şeyler yanlıştır." gibi bir tabela olmalı hatta.

Yeni konular

Geri
Yukarı