'6'lı masayı oluşturan muhalefet liderleri, "deprem" gündemiyle toplantı gerçekleştirdi

Evlerin yıkılması benim suçum mu kanks tabii siyaset yapılacak.

Yeri ve zamanı var bunu anlayamayan insanlarla boş yere tartışmaya da girmek istemiyorum.

Sağ - sol vs fark etmez daha acılar taze iken çıkar peşinde koşan herkese lanet olsun diyorum.

Bu ülkeyi bu açgözlülük çıkarcılık bu kin nefret bu hale getirdi.

Zaten geldi de gittikten hemen sonra azgınlar belli etti kendini.

Hocam başkanlık sistemi geldi diye Türkiye'yi kastettiniz değil mi?

Valla hocam sırf imar barışından o kadar oy alıp kazandılarsa haketmişler. Olan çocuklara falan oldu. Vermeyipte sağlam olmayan evde oturanlara oldu. Hatta bize. Sonuçta ekonomiyi etkiliyor.
Bir de Maraş zamanında tek başlarına elin Fransızını ülkeden kovmuş adamlar yani.

1 = Evet başkanlık sistemi Türkiye'de yürürlüğe girdiğinden beridir Hükumet ve Cumhurbaşkanlığı aynılar .

Önceden sadece hükümet ( yürütme ) bağlıydı NATO'YA , önceden cumhurbaşkanlığı bunun dışındaydı . Fesih etme yetkisi de vardı . Seçime gitmeye de .

Başkanlıktan sonra Cumhurbaşkanı da Hükümette NATO'YA bağlı . Başkan NATO GENEL SEKRETERLİĞİNE , Genel Kurmay Başkanı da NATO müttefik yüksek kuvvetler komutanlığına bağlı .

Önceden bizim dört ordumuzdan üçü bağlıydı NATO'ya , dördüncü ordu lağvedilmişti yerine EGE ordusu kurulmuştu . Başkanlıkla Ege ordusu da NATO'ya dahil olmuş oldu .

Başkanlık sisteminde yürütme ve yasama ikisi bir arada oluyor . Yani egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil .

2 = Evet yapı maliki olmayan müteahhit olmayan kat maliki de olmayan , gariban kiracı da hiçbir şeyden haberi olmayan gariban ikametçide , hanede bilumum kadın çocuk erkek ne varsa haberi olmayan habersiz bir şekilde öldü .

Depremde hayatını kaybeden avukat, sitenin altındaki markete 'kolon kesme' nedeniyle dava açmış

Haberi olanda öldü çünkü hiçbir şey yapamadı bu yüzden ev üstüne göçtü .

Örneğin Avukat orada ; dava etmek yerine marketi basarak zorla istibdatla kolonun kesilmesini durdurabilirdi , market sahibini de zor kullanmakla ( hatta örgütlü bir şekilde yapılsa .. ) market sahibinin ve o insanların anlayacağı dilden anlatmış olurdu . Çünkü bir noktadan sonra eğer ki çok düşük algılı insanlarsa tek anlayabilecekleri dil bu oluyor .

Market sahibi de korktuğundan dolayı bu işten vazgeçerdi .

Fakat market sahibinin bu gibi durumlar için aldığı bir hizmet var Kolluk ve asayiş emniyet hizmeti , Bu gibi durumlarda da emniyet personellerimiz onlar için çalışır onların sıradan güvenlik görevlileridir .

Dolayısıyla Avukat için bu yol da tıkanınca , Depremde bina göçmüş ve avukat da ailesi de enkaz altında kalmış ölmüştür yani . Gene Avukat eğer bu yola başvursaydı Düşük algılı diğer namussuzlar ve şerefsizler de Avukat terör estirdi bakın minnak şirin market sahibine ne yaptı.

Yani her yol tıkandıktan sonra Avukat için tek çare dava etmek , Yargı da market sahibinin hizmetinde bir arabulucu olduğu içinde , Avukat ve ailesi depremde enkaz altında kalarak can vermiştir.

1676807637476.png

Son düzenleme:
1 = Evet başkanlık sistemi Türkiye'de yürürlüğe girdiğinden beridir Hükumet ve Cumhurbaşkanlığı aynılar .

Önceden sadece hükümet ( yürütme ) bağlıydı NATO'YA , önceden cumhurbaşkanlığı bunun dışındaydı . Fesih etme yetkisi de vardı . Seçime gitmeye de .

Başkanlıktan sonra Cumhurbaşkanı da Hükümette NATO'YA bağlı . Başkan NATO GENEL SEKRETERLİĞİNE , Genel Kurmay Başkanı da NATO müttefik yüksek kuvvetler komutanlığına bağlı .

Önceden bizim dört ordumuzdan üçü bağlıydı NATO'ya , dördüncü ordu lağvedilmişti yerine EGE ordusu kurulmuştu . Başkanlıkla Ege ordusu da NATO'ya dahil olmuş oldu .

Başkanlık sisteminde yürütme ve yasama ikisi bir arada oluyor . Yani egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil .

2 = Evet yapı maliki olmayan müteahhit olmayan kat maliki de olmayan , gariban kiracı da hiçbir şeyden haberi olmayan gariban ikametçide , hanede bilumum kadın çocuk erkek ne varsa haberi olmayan habersiz bir şekilde öldü .

Depremde hayatını kaybeden avukat, sitenin altındaki markete 'kolon kesme' nedeniyle dava açmış

Haberi olanda öldü çünkü hiçbir şey yapamadı bu yüzden ev üstüne göçtü .

Örneğin Avukat orada ; dava etmek yerine marketi basarak zorla istibdatla kolonun kesilmesini durdurabilirdi , market sahibini de zor kullanmakla ( hatta örgütlü bir şekilde yapılsa .. ) market sahibinin ve o insanların anlayacağı dilden anlatmış olurdu . Çünkü bir noktadan sonra eğer ki çok düşük algılı insanlarsa tek anlayabilecekleri dil bu oluyor .

Market sahibi de korktuğundan dolayı bu işten vazgeçerdi .

Fakat market sahibinin bu gibi durumlar için aldığı bir hizmet var Kolluk ve asayiş emniyet hizmeti , Bu gibi durumlarda da emniyet personellerimiz onlar için çalışır onların sıradan güvenlik görevlileridir .

Dolayısıyla Avukat için bu yol da tıkanınca , Depremde bina göçmüş ve avukat da ailesi de enkaz altında kalmış ölmüştür yani . Gene Avukat eğer bu yola başvursaydı Düşük algılı diğer namussuzlar ve şerefsizler de Avukat terör estirdi bakın minnak şirin market sahibine ne yaptı.

Yani her yol tıkandıktan sonra Avukat için tek çare dava etmek , Yargı da market sahibinin hizmetinde bir arabulucu olduğu içinde , Avukat ve ailesi depremde enkaz altında kalarak can vermiştir.

Eki Görüntüle 1675090
Hocam valla helal olsun. Uzun uzun yazıyorsunuz.
Üzüldüm avukat ve ailesine.
(Yazıya takılmayın. Yanlışlıkla böyle yaptım.)

Hocam valla helal olsun. Uzun uzun yazıyorsunuz.
Üzüldüm avukat ve ailesine.
(Yazıya takılmayın. Yanlışlıkla böyle yaptım.)

@One Face

Önemli not : O asker orada şarapnel önünde olduğu arabaya vurunca ve sekince ; ölebilirdi ya da şarapnel vücuduna saplanırdı içerde kalırdı . Asker o anda ne yapıyor eline haç alıp baba oğul kutsal ruh Meryem Anam bizi kutsa Amanın Amanın ne yapacağım ay ay demiyor ! Adam o anda bir de internette okuduğu bir makalede havaalanından eski halinden savunma bakanlığından gelen emirden şundan bundan bahsediyor . Roketin sarstığı yere roketin vurduğu yere Haç çıkarmıyor Meryem Anam demiyor .

Estağfurullah Avukat meselesinde misal Deprem daha doğrusu sallantı insan faktörü değildi !

deprem de İnsan faktörü olmadığı içinde ; dışlayarak döverek aşağılayarak ezerek iş vermeyerek aç bırakarak küçük düşürerek darp ederek .. sayısız bozukluk yaparak , depremden dolayı oluşacak tehdidi ortadan kaldıramazsın . Fakat insan faktörünün olduğu durumlar da bunları yaparak pekiştireç ihtiyacını giderebilirsin . Misal ben doğuda görev yaparken ölüm tehdidi olan noktalarda saatlerce günlerce aylarca açık hedefte bulundum . Yanı başımda bir çok arkadaş da fırtına durumlarında kendilerini kaybettiler onları sakinleştirmekle uğraştım . Birinde örneğin Rütbem benim çavuş bir diğer çavuş arkadaş kendini kaybetti onu çömelttim gittim fırtına da açıkta nöbet tutmak zorunda kaldım . Elim silahın metaline yapıştı yüz kaslarım gitti soğuk ısırması başladı ellerim ayaklarım da his kaybı oldu çok zor hareket ettirmeye başladım öyle saatlerce nöbet tuttuktan sonra fırtına bittikten yani takribi beşinci saatin bitiminde bizi almaya geldiler , o gün arazi aracından düştüm çünkü donmuşum . Sonradan bir başka bölükteki arkadaştan öğrendim doktorla konuşmuşlar muayeneden sonra , bir saat kadar daha geç gelseler hipotermiden ölecekmişim .

Ben bunları yaşarken yüzümde kar maskesi boynumda boyunluk kamuflajın içinde içlik sırtımda da balistik yelek kafamda da balistik kask , üstümde 3 şarjör elimde de eşek ölüsü bir G-3 , boynum da asılı bir gece görüş , saatlerce gram sıkıntı olmadan fırtına da gözetleme yaparken , yanımdaki dehşete düşen askerin de sorumluluğunu üstüme almışken !
Rus askerin rokete tepkisi
1676812844540.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örneğin geçen bir uyarana şahit oldum , Allah-u Ekber Allah-u Ekber diye dehşete düşmüş oraya buraya kaçışan görevliler ve bu uyarım da nasıl servis ediliyor !

BEN HİZMETİMİ 2.ORDUDA TSK'DA YANİ HANİ 2.ORDU NEREDE DİYORLARDI HANİ

İşte ben 2.orduya hizmetimi yapmıştım , deprem benim olduğum zamanda gerçekleşseydi ben de süratle intikal edecektim ama eden olmadı tabi orası ayrı .

Allah yücedir diyerek kaçışmak dehşete düşmek insan faktörü olarak depreme etki etmiyor !
Etki ettiği ; depremin etkisiyle tepkilerini gösterecek olan insanları susturmak onları korkutmak bu kadar . Suskunluk sarmalı yani , terör yönetimi . İşte düşük algılı birisi burada işte Allah-u ekber'e düşmanlar diye görüyor sosyal kimlikleniyor , Yüksek algılı birisiyse hem bunu görüyor hem de çok etkin ve hızlı şekilde olayı çözüme kavuşturuyor . İşte Yüksek algılı insanlara en ihtiyaç duyduğumuz anlarda onları görmememizin nedeni onları sürekli öldürüyor avlıyor oluşumuzdandır .

Not : Anlamayan arkadaşlar olursa o ortamdayken adamın konuşmalarını türkçeye çevirelim ingilizce bulayım bir yerden , ingilizcem var , ben size o konuda yardımcı olayım .

1676811420947.png

1676811339762.png

Bu arada not : Bahsini ettiğimiz asker , 2017 ' de roketle öldürülmüş .
1676817312601.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı