6S Almak Mantıklı Mıdır?

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. 5S telefonumu yükseltmek, 6S almak istiyorum. 2018 yılında almak mantıklı mıdır? Bütçem 2500 TL. iPhone 6S cihazı kaç sene daha iOS güncellemesi alır? Teşekkürler.

O bütçe ile alınabilir bir cihaz. Apple tarafında alınabilecek bu zamanda en düşük cihaz 6S modelidir. Performans açısından. Şu an güncelleme alan en düşük cihaz 5S modelidir. Ortalama tahmini olarak iki üç yıl daha güncelleme almaya devam edebilecek bir cihazdır.

O bütçe ile alınabilir bir cihaz. Apple tarafında alınabilecek bu zamanda en düşük cihaz 6S modelidir. Performans açısından. Şu an güncelleme alan en düşük cihaz 5S modelidir. Ortalama tahmini olarak iki üç yıl daha güncelleme almaya devam edebilecek bir cihazdır.
iPhone 5S için güncelleme desteği iOS 11 ile kesildi.
Neredeyse 4 yıl önce çıkan cihaz için bu kadar güncelleme verildiğine göre iPhone 6S iOS 13 alır bir ihtimal diye düşünüyorum ben.

Değildir. Alınacak en eski iPhone'lar iPhone 7 ve Plus'tır.

Artık zamanı geçti bence. En azından İPhone 7 veya mümkünse 8 almaya bakın. Ne kadar yeni olursa o kadar iyi olur sizin için. Daha uzun soluklu kullanırsınız.

iPhone 5S için güncelleme desteği iOS 11 ile kesildi.
Neredeyse 4 yıl önce çıkan cihaz için bu kadar güncelleme verildiğine göre iPhone 6S iOS 13 alır bir ihtimal diye düşünüyorum ben.

2500 TL olan bütçemin üzerine 500-600 TL daha koyarak iPhone 7 almak mantıklı mıdır? Aradaki fiyat farkına değecek özellikler var mıdır? Var ise 7 ile 7 Plus arasındaki fiyat farkına değer mi 7 alan 7 Plus da alabilir.

Bence yapılabilir dediğiniz şekilde. 7 ve 7 Plus arasında ekran büyüklüğü ve portre modu farkı mevcut diye biliyorum. Ancak sırf portre modu için aradaki farka değmez.

6S ile 7 arasındaki fiyat farkına kesinlikle değer. 7 Plus alabilecekseniz zaten hiç düşünmeden aynı fiyata 8 alabilirsiniz. Zaten 8 alırsanız da güncel bir cihaz almış oluyorsunuz. Uzun bir süre keyfini sürersiniz. Bütçenize göre 7 veya 8 arasında seçim yapın bence.

5S için güncelleme desteği iOS 11 ile kesildi
Son bu güncellemeyi alacak diye biliyorum daha sonraki güncellemeler artık insaf almasın zaten yoksa cihaz ölür:)
500-600 TL daha koyarak iPhone 7 almak mantıklı mıdır?
Olabilir tabi. Eğer bütçeniz izin veriyorsa artırabilirsiniz. Daha güncel ve daha uzun süre aktif kullanabileceğiniz bir cihaz almış olursunuz. 7 Plus modeline çıkabiliyorsan ve illa portre modu takıntınız yok ise 8 modeline yönelip son sürüm bir cihaz almış olursunuz:) Yani ya portre moduna para vereceksiniz ya da 8 modeline:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı