6s mi s6 mı ?

Uzun vadede iOS daha rahat ettirecektir. Ama 16 GB alırsanız rahat edemezsiniz kullanırken. 3500 TL civarı da bana göre bir telefona verilmez, 6S'i 4 yıl kullanacağınıza 2000-2200 TL 'ye Galaxy S6 alıp gerekirse 3 yıl sonra başka telefon almak daha mantıklı yeterince bütçe varsa. ABD'den vs. ucuza iPhone 6S alabiliyorsanız 6S ama Türkiye'den alacaksanız Galaxy S6 derim.

Uzun vadede iOS daha rahat ettirecektir. Ama 16 GB alırsanız rahat edemezsiniz kullanırken. 3500 TL civarı da bana göre bir telefona verilmez, 6S'i 4 yıl kullanacağınıza 2000-2200 TL 'ye Galaxy S6 alıp gerekirse 3 yıl sonra başka telefon almak daha mantıklı yeterince bütçe varsa. ABD'den vs. ucuza iPhone 6S alabiliyorsanız 6S ama Türkiye'den alacaksanız Galaxy S6 derim.
Hiç bir root, rom falan yapmayacağım. Hiç kullanmadım çünkü ayrıca gereksinimde duymamıştım. 3 yıl kullandırabilecek mi kendini Galaxy S6 ?

Aslında sorulmaması gereken bir soru olduğunu düşünüyorum. Dayanıklılığa ve sürekliliğe önem veren birisiyseniz eğer Samsung'u direk çöp kategorisine koyabilirsiniz.
Samsung denen firma, kullanıcılarla her alanda dalga geçen bir firma.
Geçen hafta yaşadığım bir olayı özet geçeyim. Apple iPhone 6 kullanıyorum ve telefonda çantamda anahtarım değdiği için arkasında ufak bir ezik oluştu. Apple canlı desteği ile görüşüp, bu ufak eziğin beni görsel olarak rahatsız ettiğini belirttim. Firma aynı renk ve kapasitede olmak kaydıyla değişim yapabileceğimi belirtti. Sıfırı ile değişim yaptım ve şuan kullanıyorum. Sürekliliğe önem veriyorsanız eğer göz önünde bulundurmanızda fayda var. :)

Geçen hafta yaşadığım bir olayı özet geçeyim. Apple iPhone 6 kullanıyorum ve telefonda çantamda anahtarım değdiği için arkasında ufak bir ezik oluştu. Apple canlı desteği ile görüşüp, bu ufak eziğin beni görsel olarak rahatsız ettiğini belirttim. Firma aynı renk ve kapasitede olmak kaydıyla değişim yapabileceğimi belirtti. Sıfırı ile değişim yaptım ve şuan kullanıyorum. Sürekliliğe önem veriyorsanız eğer göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Arkadaş bunu dedikten sonra iPhone 'da garanti işi hep destek tam destek gibi :D bu yönden paranız varsa iPhone 6 değerlendirebilirsiniz. 6s'te çokta fark yaratacak cihaz değil. Akıllı ürün karşılaştırma motoru buradan kıyaslama yaparsanız daha iyi düşünmenize yardımcı olacaktır. (Samsung Galaxy Grand Prime kullanıcısıyım)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı