7.000-7.500 TL sistem toplama

Bütçe
7.000 / 7.500 TL

z3to

Centipat
Yer
Mars
Daha fazla  
Herkese merhaba, başlıkta belirttiğim gibi bu fiyatlarda bir sistem dizeceğim ve Valorant, CS:GO, PUBG gibi oyunlarda yayıncılık düşünüyorum.
Twitch ile yayın + bir yandan da YouTube'a video atacağım. Videolar gameplay ve montajlanmış klip videolar olacak dolayısıyla montaj programlarını da rahatlıkla kullanabileceğim bir sistem önerisi rica ediyorum.

+ Bir de şöyle bir ikinci el sistem gördüm fikirlerinizi almak istiyorum...

NVIDIA GeForce RTX 2060 Super 8 GB.
Intel Core i5 9400F.
ROG ASUS STRIX B360 -f Gaming.
RAM 16 GB DDR 4.
1TB SSD.

Şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar...

Son düzenleyen: Moderatör:

Teşekkürler, ekran kartı olarak bence NVIDIA daha baskın geliyor. AMD'nin ekran kartlarına pek ısınamıyorum işlemci olarak başarılı ama ekran kartında NVIDIA daha önde bence NVIDIA'lı bir tavsiye rica edebilir miyim?

JL4TC599 kodlu Özel Toplama Bilgisayar
Bütçenizi biraz daha zorlayabiliyorsanız, 240 gb ssd alıp, işlemci tercihini 3500 yerine 3600' e yükseltebilirsiniz. ( yada bu parçaları büyük ihtimal farklı sitelerden parça parça alarak daha ucuza getirebilir,bütçenize sığdırabilirsiniz)

Hocam yayında sıkıntı çıkmaması için Ryzen 5 3600, i5 10400F gibi 6C/12T işlemcilere bakın derim. Bütçe de buna elverişli zaten. Ayrıca B360F gibi bir kart almak saçma sonuçta i5 9400F ile overclock yapamıyorsunuz. Ryzen 5 3600+ B450M S2H ikilisi daha mantıklı. İkinci el alabiliyorsanız ikinci el RTX 2060 Super kartların fiyatları güzel, 3400 liraya Rog Strix kart var.

Geri
Yukarı