7.000 TL 165 - 180 Hz monitör önerisi

Evet şimdir fark ettim TN panelmiş hocam. Amazon'dan falan bakıyorum attığın modellere artık oradan bulursam taksitli alacağım artık

Amazon Gigabyte satmıyor. Görmedim daha önce hiç. Amazon'da LG olur ve AOC olur. AOC'un oradaki modeli bizim ülkemizde satılandan biraz farklı. Ona dikkat edin.

Amazon Gigabyte satmıyor. Görmedim daha önce hiç. Amazon'da LG olur ve AOC olur. AOC'un oradaki modeli bizim ülkemizde satılandan biraz farklı. Ona dikkat edin.
Yeni eve girebildim hocam ancak cevap yazabiliyorum malûm İstanbul trafiği :)
Hepsiburada sitesinden Gigabyte G24F-2 modelini satın aldım. Umarım geldiğinde beni üzmez ölü pixel - Hz testi ve ışık sızması testi yapacağım. Çünkü çok ölü pixel çıkan bir model diyorlar inşallah teknoloji şansım yanımda olur :)

Yeni eve girebildim hocam ancak cevap yazabiliyorum malûm İstanbul trafiği :)
Hepsiburada sitesinden Gigabyte G24F-2 modelini satın aldım. Umarım geldiğinde beni üzmez ölü pixel - Hz testi ve ışık sızması testi yapacağım. Çünkü çok ölü pixel çıkan bir model diyorlar inşallah teknoloji şansım yanımda olur :)

Tamam da neden HB'den? İtopya 4.699'a satıyor. Aynı ürün ve İtopya resmi satıcısı. Monitör seçimi okey ama ücret kısmı düşündürücü.

Tamam da neden HB'den? İtopya 4.699'a satıyor. Aynı ürün ve İtopya resmi satıcısı. Monitör seçimi okey ama ücret kısmı düşündürücü.
Hocam dediğim gibi aslında İtopya'dan alacaktım ama kendileride taksit kısmında bir sorun yok dediler alt üstü 2 taksit yapacaktım fazla bile değil ama direkt peşin ödeme kısmı çıkıyordu defalarca denedim ama çözümde bulamadılar. Stok olayından dolayı hızlı hareket etmek istedim.
Monitör geldi Hz testi ve ölü pixel testlerini başarıyla geçti bakalım umarım sorunsuz bir kullanım yaşarım. TN panelden IPS geçinde renk gamı çok farkiyormuş. Lakin sıkıntı çıktı gene bilgisayar monitörü algılamasına rağmen 'no cable connected" hatası veriyor. İkinci monitörüm olan Zowie :)

Dosya Ekleri

• Nvidia.JPG
    Nvidia.JPG
    129,2 KB · Görüntüleme: 6
  • Windows.png
    Windows.png
    690,7 KB · Görüntüleme: 4
Taksit olayı çözülür sanmıştım. Sağlık olsun. Monitör sorunsuz geldiyse kafaya takacak bir şey kalmıyor. Konuştuğumuz gibi monitörün F/P oluşu hoşunuza gitsin yeter. 👍

No cable connected" hatası veriyor. İkinci monitörüm olan Zowie

BenQ'nun buna cevabı aşağıdaki gibi.

Merhaba Arminy,

Monitör DisplayPort'tan görüntü almaya çalıştığı için no cable connected hatası alıyor olabilirsin. Bu noktada iki çözümümüz var.

Monitör arkasındaki joystick tuşuna iki kere aralıklı olarak bas (bu otomatik olarak menüyü açıp INPUT menüsünden aktif bağlantıya geçirecektir).

Eğer joystick ile yapamazsan monitörü DisplayPort kablosu ile bağlayıp, OSD menüden HDMI 2.0 seçeneğini aktif hale getirip daha sonra HDMI kablo ile bağlayabilirsin.

Bu şekilde çözüm alamazsan, Türkiye'deki yetkili servisimiz Tecpro firması ile iletişime geçersen sana servis konusunda yardımcı olacaklardır.

Umarız yardımcı olabilmişizdir.

Sağlıklı günler dileriz.

Taksit olayı çözülür sanmıştım. Sağlık olsun. Monitör sorunsuz geldiyse kafaya takacak bir şey kalmıyor. Konuştuğumuz gibi monitörün F/P oluşu hoşunuza gitsin yeter. 👍

BenQ'nun buna cevabı aşağıdaki gibi.
Yardımların için tekrardan çok teşekkür ederim hocam.En çok korktuğum sürekli ölü pixel çıkmasıyla zaten overclock yapmadan 165'te kullanacağım. Sorunsuz bir şekilde umarım kullanırım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı