7.000 TL bütçeli CAD programları için dizüstü tavsiyesi

Yer
AMASYA
Daha fazla  
Meslek
Harita Tek. / Şehir Plancı
İyi günler. Ortalama 7.000,00 TL aralığında özellikle NetCAD 8 ve Photoshop ağırlıklı kullanılacak ve ara sıra oyun oynayabileceğim bir dizüstü bilgisayar arıyorum. Fiyat konusunda biraz esneme imkanım var. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Monster garanti bitince çöp oluyor tarzında çok yorum var iyi düşünmenizi öneririm
Benim 7-8 aralığında bulduğum en iyi fiyat performans bilgisayarı buydu

İyi günler. Ortalama 7.000,00 TL aralığında özellikle NetCAD 8 ve Photoshop ağırlıklı kullanılacak ve ara sıra oyun oynayabileceğim bir dizüstü bilgisayar arıyorum. Fiyat konusunda biraz esneme imkanım var. Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.
Merhaba soruyla alakalı değil ama 08.2015 bitişli lisansım var netcad 5.2 ve netcad 6.0 kullanıyorum fakat 5.2'de hesap bölümü çalışmıyor. Bir bilginiz var mı netcada yazdığım zaman bu lisansa destek vermediklerini söylediler.

Merhaba soruyla alakalı değil ama 08.2015 bitişli lisansım var netcad 5.2 ve netcad 6.0 kullanıyorum fakat 5.2'de hesap bölümü çalışmıyor. Bir bilginiz var mı netcada yazdığım zaman bu lisansa destek vermediklerini söylediler.
Merhaba Zafer Bey. Dediğiniz gibi artık o lisanslara destek vermiyorlar. 2016 yılında Taxim Capital sermaye fonu Netcad firmasının %51 hissesini satın aldı. Bundan sonra sinekten yağ çıkarma dönemi başladı. Eskiden beraber bulunan modülleri ayrı ayrı satmaya başladılar. Hesap modülü Netsurf ile beraber geliyordu. Netcad 6.0 ile hesap modülü ayrı bir modül oldu ve şimdide ayrı bir ücreti var. Netcad 6.0 da Hesap ve Netsurf modüllerine sahipseniz Netcad 5.2 de Netsurf modülünü tekrar kurun çalışacaktır. Yoksa çalışmayacaktır.

Photoshop yapacak biri için ekran çok önemli doğru renkleri gösteren bir ekranı olan cihaz bakın.
Eğer öyle bir cihaz yok ise harici monitör almanız gerekir, bunu da hesaba katın.
Çünkü oyun bilgisayarlarının ekranları genelde photoshop için pek uyumlu degiller, renkleri doğru göstermekten ziyade daha canlı ve parlak gösterirler.

Merhaba Zafer Bey. Dediğiniz gibi artık o lisanslara destek vermiyorlar. 2016 yılında Taxim Capital sermaye fonu Netcad firmasının %51 hissesini satın aldı. Bundan sonra sinekten yağ çıkarma dönemi başladı. Eskiden beraber bulunan modülleri ayrı ayrı satmaya başladılar. Hesap modülü Netsurf ile beraber geliyordu. Netcad 6.0 ile hesap modülü ayrı bir modül oldu ve şimdide ayrı bir ücreti var. Netcad 6.0 da Hesap ve Netsurf modüllerine sahipseniz Netcad 5.2 de Netsurf modülünü tekrar kurun çalışacaktır. Yoksa çalışmayacaktır.

Bu kadar kaliteli bir uygulamaya bu paralar az bile demek isterdim ama diyemiyorum..

Netcad 6'yı aktif kullanmıyorum. netcad 5.2'de önceden hesap çalışıyordu. 3 Adet dongle var biri netmap-netsurf biri sadece netmap biri sadece netsurf yada ben böyle biliyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekli bu durumda ? Netcad 5.2'de çalışsa yeterli aslında.
Bu kadar kaliteli bir uygulamaya bu paralar az bile demek isterdim ama diyemiyorum..
Hocam haklısınız ama yeni lians almaya kalkıştığımızda 30.000tl gibi fiyat çıkartıyorlar. Zaten sektörlerin bu denli düşük seviyede olduğu bu dönemde fiyat biraz yüksek.
Maalesef sil yükle yaptım fakat çalışmadı. :(

Son düzenleme:
Zafer Bey kusura bakmayın cevap biraz geç oldu. Deneme yapmam gerekti. Netcad programını kaldırıp sadece netgis ve netsurf modüllerini kurdum ve hesap modülü çalışıyor. Sizin bilgisayarda Netcad programını ve yardımcı modülleri uninstal programlarıyla kaldırıp tekrar denemenizi tavsiye ederim. Olmadı temiz bir kurulum yapıp sonra netcad kurun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı