Jiyunotameni

Decapat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar, hayırlı günler.

Bilgisayardan çok anlayamadığım için bilgisayar toplayabileceğimi zannetmiyorum. Bu yüzden hazır sistem almayı düşünüyorum uygun fiyata, maksimum 7K.

GameGaraj, Teknobiyotik, Hepsiburada'da olan hazır sistemlerden birini almak sizce mantıklı mı, güvenilir mi? Ekran kartlı mı almak mantıklı yoksa APU mu? Technopat ve birçok foruma, YouTube'a bakıyorum ve araştırıyorum. Direkt APU almak mı mantıklı yoksa düşük de olsa 1050 gibi ekran kartlı almak mı? Monitör de önerir misiniz?

Hayatımda daha önce hiç masaüstü bilgisayar kullanmadım, o yüzden performans olarak ya da geleceğe yönelik olması konusunda iyi bir bilgisayar almak istiyorum.

Aradığım özellikler:
-Fiyat performans olarak en iyisi olmasını ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğim bir bilgisayar olsun istiyorum.
-Oynayacağım oyunlar LoL, Valorant, CS:GO, en fazla PUBG ve GTA 5 olur. Özellikle LoL'de 150 FPS'den fazla almak istiyorum, hiç kasmadan oynamak istiyorum.
-Ağır oyunlar kesinlikle oynamayacağım, aynı anda en fazla bir oyun, Discord ve Google açık olur. Bu yüzden beni yarı yolda bırakmayacak PC istiyorum.
-Mümkün ise gün içerisinde uzun saatler kullanabileceğim, çok ses çıkarmayan, dayanaklı bir PC istiyorum.
Sorun ise, bu dönemde PC almak mantıklı değil fakat alabilirsem inşallah bayram zamanında almayı düşünüyorum. ( indirime girer belki diye )
Size soruyorum arkadaşlar, geleceğe yönelik, fiyat performans olarak yaklaşık 6-7 yıl kullanabileceğim bir hazır sistem arıyorum. Öneriniz var mı?

Ben örnek olarak aşağıda birkaç hazır sistem paylaşacağım. Ekran kartlı ve APU olarak, ayrıca bu sisteme uygun monitör de gerekli. Monitör dahil 8, 8.5k maksimum.

Teşekkürler anlayışınız için <3

Pollux 3T-10 | Game Garaj ekran kartı stokta yok diyor ama birkaç ay önce en çok önerilen model buydu.
Son olarak ise arkadaşlar monitör ile birlikte yaklaşık 10k yaptığı için bütçemi aşıyor fakat bayramda yine bu fiyata olursa ya da indirim olursa nasıl sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:

Acer Nitro diyeceğim ama ne SSD'nin ne de PSU'nin ne olduğu belli değil, kasanın da zaten hava akışının pek iyi olduğunu zannetmiyorum. Ayrı ayrı toplamak en iyisi gibi görünüyor, fakat illa hazır sistem isterseniz alınabilir.

Son düzenleme:
Sizin attığınız bayağı iyimiş. Bütçesi artarsa arkadaşın alınabilir.
+

Geri
Yukarı