7.000 TL Laptop

HP için ısınıyor yazmışlar ben gaming laptop alacak olsam monsterdan başka bişe almazdım üstelik sana atacağım ürüne 8gb ram eklersen çok daha iyi olacaktır

Aşağıdaki modelleri inceleyebilirisin;

AMD sistem; HP 15-ec0008nt (8BR13EA) Notebook.
Intel sistem; HP 15-dk0016nt (8UP15EA) Notebook.

AMD sistemi düşünüyorum da Intel işlemcili almak daha mı mantıklı?
İleride bir sıkıntı çıkarır mı?
HP için ısınıyor yazmışlar ben Gaming laptop alacak olsam Monster'dan başka bir şey almazdım üstelik sana atacağım ürüne 8 GB RAM eklersen çok daha iyi olacaktır.

www.monsternotebook.com.tr

Abra A5 V15.5 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

İşlemci farkı var harbiden ama RAM HDD eklemem lazım bu da fiyatı yükseltiyor işlemci sence bu para farkını hak eder mi?

Son düzenleme:
İleri de bir sıkıntı çıkarır mı?

İşlemci farkı var harbiden ama RAM HDD eklemem lazım bu da fiyatı yükseltiyor işlemci sence bu para farkını hak eder mi?

Hiçbi zaman AMD taraftarı olmadım bir sebebi yok ama her zaman Intel ve NVIDIA sistem tercih ederim.

İleri de bir sıkıntı çıkarır mı?

Ryzen işlemcilerin bukadar yaygın kullanılması ve birçok laptop üreticisininde tercih etmesi sorunsuz olduğunu gösteriyor. Ryzen sistemler Intel'in muadili sistemlerden daha serin çalışıyorlar. Yani herhangi bir sorun çıkarmayacaktır gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca Ryzen 5 3550H i5 9300H'den daha performanslıdır. Ayrıca Ryzen 5 3550H i5 9300H'dan daha performanslıdır TDP'side daha düşüktür.
Hiçbi zaman AMD taraftarı olmadım bir sebebi yok ama her zaman Intel ve NVIDIA sistem tercih ederim.

Aynı paraya sorunsuz daha düşük ısı daha yüksek performans varken Intel sistem almak mantıksız.

Son düzenleme:
Ryzen işlemcilerin bukadar yaygın kullanılması ve birçok laptop üreticisininde tercih etmesi sorunsuz olduğunu gösteriyor. Ryzen sistemler Intel'in muadili sistemlerden daha serin çalışıyorlar. Yani herhangi bir sorun çıkarmayacaktır gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ayrıca Ryzen 5 3550H i5 9300H'den daha performanslıdır. Ayrıca Ryzen 5 3550H i5 9300H'dan daha performanslıdır TDP'side daha düşüktür.

Aynı paraya sorunsuz daha düşük ısı daha yüksek performans varken Intel sistem almak mantıksız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ryzen 7 bildiğim kadarıyla 5 e göre daha üstün bir işlemci fakat fark yine de ortada.
Mobil tarafta AMD 4000 serisi hariç pek başarılı olamadı.
Desktop tarafında ise zaten açık ara önde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ryzen 7 bildiğim kadarıyla 5'e göre daha üstün bir işlemci fakat fark yine de ortada.
Mobil tarafta AMD 4000 serisi hariç pek başarılı olamadı.
Desktop tarafında ise zaten açık ara önde.

Evet doğru performans olarak geride TDP olarak düşük ve daha az ısınıyor diye düzelteyim. Ben yine de dahili GPU'nun gücünden ötürü R5 3550H tercih ederdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı