7.1 özelliği ne işe yarar?

APlusMath

Decapat
7.1 özelliğinin CS, Rainbow gibi oyunlarda ses kasma ile alakası çok var mı? 7.1 özelliği iyi olmayan 750 TL'lik kulaklıklarda iyi ses kasılamaz mı?
Yani iyi ses kasmak için iyi bir 7.1 mi gerekiyor?
Stereo denen bir de olay varmış. 7.1 ile aynı mı Stereo?

360 çember düşün, çemberin etrafına 7 tane hoparlör dizili. Ses sağ arka hoparlörden geldiği zaman rahatça anlarsın.
Stereo ise 2 tane hoparlörden oluşuyor, sağ ve sol.

Birde sanal 7.1 diye bir olay var, bana göre tamamen kandırmaca.

Gerekmiyor. Bence sadece şovsahsen gereksiz olduğunu düşünüyorum.

360 çember düşün, çemberin etrafına 7 tane hoparlör dizili. Ses sağ arka hoparlörden geldiği zaman rahatça anlarsın.
Stereo ise 2 tane hoparlörden oluşuyor, sağ ve sol.

Bir de sanal 7.1 diye bir olay var, bana göre tamamen kandırmaca.

Sanal olanı pazarlama taktiğidir ve çöptür. Windows Sonic ile aynı işe yarar.

O zaman illa çok iyi ses kasmak için HyperX Cloud Alpha S veya Logitech G Pro X almaya gerek yok. MH650, HyperX Cloud 2 seviyesindeki kulaklıklarda çok iyidir o zaman?

O zaman illa çok iyi ses kasmak için HyperX Cloud Alpha S veya Logitech G Pro X almaya gerek yok. MH650, HyperX Cloud 2 seviyesindeki kulaklıklarda çok iyidir o zaman?

Logitech G Pro X ile tab'ki de daha iyi ses kasarsın, ama çok daha iyi ses kasamazsın.
Sanal olmayan 7.1 gerçekten işe yarıyor fakat 2 katı fiyat vermeye benim iç değmez.
Bahsettiğin kulaklıklar gayet iyi zaten.

Logitech G430 kullanmıştım. Oradaki 7.1 özelliğini çok anlamamıştım. Sonra da Arctis 5 kullandım ve 7.1'i̇n ne kadar işe yaradığını anladım çok iyi ses kasılıyordu. Şimdi ise Arctis 7 kullanıyorum yine aynı şekilde çok iyi ses kasılıyor. Bazı hikayeli oyunlarda da 7.1 güzel iş yapıyor. Örneğin Hellblade.

Yeni konular

Geri
Yukarı