7.1 ses oyunlarda işe yarar mı?

Flanex

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 7.1 desteği olan HyperX Cloud 2 kullanıyorum. Bu 7.1 hakkında fazla bir bilgim yok. Oyunlarda ses kasarken bir işe yarar mı? Yoksa müziklerde mi daha iyi olur? Ya da oyunlarda ses kasmamı zorlaştırır mı? Şimdiden sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevresel ses ile oyunlarda alınan keyif gerçekten artıyor. Böyle bir artısı var. Müziklerde ise 7.1'in kapatılması daha uygun genelde. Ancak bu 7.1'e ve kulaklığa göre de değişiyor. Örneğin Dolby 7.1 ile müzik dinlemek hoş olabiliyor. Ancak DTS 7.1 ile müzik dinlemek pek memnun etmiyor. Tabi bunlar benim düşüncelerim. Sonuç olarak deneyimleyip kişisel tercihinize göre kullanabilirsiniz.

Oyun oynarken veya ona uygun filmler izlerken alınan keyfi kat kat arttıran bir şey. Ama müzik işin içine girince işler değişir. Çünkü o kulaklık her ne kadar muadillerine oranla biraz müziğe de elverişli olsa da sadece müzik için üretilmiş ve geliştirilmiş kulaklıklar kadar verimli olmaz. Müzik olayı zaten çok göreceli bir olay. Daha önce çok kaliteli sistemler ile müzik dinlememiş biri için sıradan kulaklıklar veya 200-300 liralık kulaklıklar yeterli olurken bazıları içinse bunlar yeterli gelmez. O yüzden oyun ve filmlerde gayet güzel işini görür ve müziklerde de tatmin eder diye düşünüyorum. (Oyun ve filmlerde doğru ayarlamaları yaptığınız takdirde tabi ki)

Stereo ise yarar.
Oyun için 7.1,
Film için 7.1 (filmin türüne göre 2.1 veya 2'de olabilir),
Müzik için ne olursa olsun mono,
Kullanıyorum ben.

Geri
Yukarı