7.1 Ses Deneyimi İçin İyi Anakart Gerekli mi?

alierdogann

Hectopat
Makaleler
1
LGA 775 anakart kullanıyorum ve bildiğiniz gibi bu anakartlar çok eskidi. 7.1 destekleyen bir kulaklık alsam 7.1 sanal Surround'dan faydalanabilecek miyim?
Almak istediğim ürün: Gamepower Medusa

Son düzenleyen: Moderatör:
LGA 775 anakart kullanıyorum ve bildiğiniz gibi bu anakartlar çok eskidi. 7.1 destekleyen bir kulaklık alsam 7.1 sanal Surround'dan faydalanabilecek miyim?
Almak istediğim ürün: Gamepower Medusa
Anakartla alakası yok diye biliyorum. Bide Gamepower'ın 7.1'ine kanıp Gamepower almayın daha kaliteli markalar alın.

2013 yılında yine forumda bir konuşma geçmiş;

USB destekli Surround kulaklıklarda 7.1 destekli ses kartına gerek yok. Surround jak girişli modellerde kulaklıkla beraber USB dönüştürücü de geldiğinden dolayı bu modellerin çoğunluğunda da gerek yok. Ama USB dönüştürücü yoksa ya da kulaklık USB değil, Surround jak girişli ise 7.1 destekli ses kartı gerekebilir.

Sosyal'de genel bir arama yaparsan daha detaylı bilgilerde mevcut.

USB girişli ise kendi ses kartı var gibi çalışıyor diye biliyorum. Ama jaklı bi giriş ise anakartın ses kartını kullanacaktır. Yalnışsa düzeltilir ama böyle olması lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı