7.1 USB Oyuncu Kulaklığı Mikrofon Cızırtı Sorunu

HarunErenHE

Decapat
7.1 oyuncu kulaklığı aldım. USB ile bağlanıyor bildiğiniz gibi. Şöyle bir sıkıntı var. Realtek HD Audio High Definition programı USB ile bağlanınca çalışmıyor. Jack girişi olan bir kulaklık ile denediğimde mikrofon ayarları olan bölümden geliştirmeler bölümü oluyor ve arkadaki cızırtıyı engelliyor. 7.1 kulaklıkta geliştirmeler bölümü yok ve arkadan cızırtı geliyor . Bunun için ayrı bir program gerekiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Realtek HD Audio High Definition yazılımı sadece jak ile takılan cihazlarda çalışır zira Realtek ses yongasının yazılımıdır.
USB cihazların kendi ses yongası olduğundan kullanılamaz.
Kullandığınız kulaklığın bir yazılımı yoksa, Windows'un ve kullanacağınız konuşma/ses kaydetme yazılımının filtre ayarlarını kullanabilirsiniz.
Realtek HD Audio High Definition yazılımı sadece jak ile takılan cihazlarda çalışır zira Realtek ses yongasının yazılımıdır.
USB cihazların kendi ses yongası olduğundan kullanılamaz.
Kullandığınız kulaklığın bir yazılımı yoksa, Windows'un ve kullanacağınız konuşma/ses kaydetme yazılımının filtre ayarlarını kullanabilirsiniz.

Çözüm
Bilgili bir abimize benziyorsun, cızırtıyı engelleyecek hiçbir program bulamadım. Kayıttan değil anlık olarak sesi temizleyecek program arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı