USB Oyuncu Kulaklığı Mikrofon cızırtı sesi

IrisHunter

Centipat
İyi günler

Yıllardır kullandığım oyuncu kulaklığım bir daha tamir edilememek üzerine bozulunca bana Philips TAG3115 model, USB girişli bir oyuncu kulaklığı hediye edildi. Bu kulaklık ile ilgili bulabildiğim tek kaynaklar Türkiye ve Çin bazlı alışveriş siteleri, ve ürün kutusunun içeriği %85 Çince olunca çakma bir ürün olmasının olası olduğunu düşünüyorum, ses kalitesi beni şaşırttı ama. Ancak mikrofon aktifken arkadan uzunca bir "bzzzt" sesi geliyor, kesinlikle beyaz gürültü değil ancak bu sese ne denir bilmiyorum. Açıkçası ucuz bir ürün için bile normal olmayan bir ses gibi geldi bana, bu sesin 4-5 saniyelik ses kaydını buradan dinleyebilirsiniz. Ne kadar yardımcı olur bilmiyorum ama:

Donanım&Yazılım:
-HP 15-R216NT L0F33EA model dizüstü bilgisayar kullanıyorum.
-Windows 10 Home Single Language işletim sistemi kullanıyorum.

Yaptıklarım:
-Dizüstü bilgisayarımda 3 tane USB girişi bulunmakta, üçünü de denedim. Kulaklığı uzatma kablosu ile kullanıyorum, hem uzatma kablolu hem de uzatma kablosuz denedim, fakat hiç bir gelişme olmadı.
-Mikrofonumun özelliklerini kurcaladım. Özel sekmesinde bulunan "AGP/Automatic Gain Control" özelliğinin tikini kaldırdım, düzeyler sekmesinden mikrofonun sesini 30-35 arası bir seviyeye getirdim, bu bir nebze işe yaradı fakat hala o "bzzzt" sesini duyabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı