7.500 TL monitör önerisi

Bütçe
7.500-8.000 ₺

charmender404

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller herkese. Yakın zamanda Technopat-TN3 sistemi almayı düşünüyorum. Ağırlıklı CS:GO oynayacağım sistemimde monitör konusunda kararsız kaldım. İlk karar verdiğim model ViewSonic'in XG270 27 inç 1080p 1 ms 240 Hz IPS monitör. Ancak bazı forumlarda sistemin darboğaz yapacağından bahsettiler ve 2K bir model almamı söylediler. Bütçemi aşıyor ancak ekstra para ayırabilirsem asıl istediğim HP Omen 27 inç 2K 1 ms 240 Hz WQHD VA panel (35D67e9) modeli. Oldu ki bütçe artmadı, son olarak ASUS TUF VG27aqz 1 ms MPRT 165 Hz 27 inç 2K IPS monitörünü düşündüm. Sizlerin bu konuda ki görüşlerini varsa başka model önerilerini görmek isterim. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle iyi sosyaller herkese. Yakın zamanda Technopat-TN3 sistemi almayı düşünüyorum. Ağırlıklı CS:GO oynayacağım sistemimde monitör konusunda kararsız kaldım. İlk karar verdiğim model ViewSonic'in XG270 27 inç 1080p 1 ms 240 Hz IPS monitör. Ancak bazı forumlarda sistemin darboğaz yapacağından bahsettiler ve 2K bir model almamı söylediler. Bütçemi aşıyor ancak ekstra para ayırabilirsem asıl istediğim HP Omen 27 inç 2K 1 ms 240 Hz WQHD VA panel (35D67e9) modeli. Oldu ki bütçe artmadı, son olarak ASUS TUF VG27aqz 1 ms MPRT 165 Hz 27 inç 2K IPS monitörünü düşündüm. Sizlerin bu konuda ki görüşlerini varsa başka model önerilerini görmek isterim. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

27 inç ile CS:GO'da rahat edecek misiniz hocam bence 24 inç monitör bakın.

Hocam monitör bit değeri ve ışık sızması ile ilgili olumsuz yorumlar gördüm. Başta belirttiğim gibi ben CS:GO ağırlıklı oynayacağım. Başka bir öneriniz var mıdır?

27 inç ile CS:GO'da rahat edecek misiniz hocam bence 24 inç monitör bakın.
Rocket League, Valorant gibi oyunlarda oynamayı düşünüyorum ama çoğunlukla CS:GO oynayacağım. O yüzden 27 inç işimi görür diye düşündüm. Dediğiniz gibi mi yapmalıyım?

O monitör ile alakalı bir şikayet duymadım fakat size @Saint Lucia yardımcı olabilir.
Hocam monitör bit değeri ve ışık sızması ile ilgili olumsuz yorumlar gördüm. Başta belirttiğim gibi ben CS:GO ağırlıklı oynayacağım. Başka bir öneriniz var mıdır?

Rocket League, Valorant gibi oyunlarda oynamayı düşünüyorum ama çoğunlukla CS:GO oynayacağım. O yüzden 27 inç işimi görür diye düşündüm. Dediğiniz gibi mi yapmalıyım?

Bende arkadaşın dediği monitörü önerirdim
Ama olumsuz yorumlar varsa
AOC CU34G2X/BK 34"144Hz 1ms WQHD FreeSync HDMI DP Va Pivot Oyuncu monitörü https://www.amazon.com.tr/dp/B082VHT11B?psc=1&ref_=cm_sw_r_apann_dp_XV2AD93VEV2F3YNP4YM2

Msi Optix MAG322CQR 31.5" 1 MS 165 Hz 2xHDMI+DP+Type-C 2K QHD Curved LED Monitör 8.168,03 TL yerine 7.681,78 TL

Bunlarida bir inceleyebilirsin

Yani bu durumda en mantıklısı bu olacaktır.

CS oynayacağım deyip VA panel bakman doğru olmamış. Madem FPS oyuncususun neden VA?
Bir de daha yaygınlaşmamış monitör hakkında (Cooler Master için konuşuyorum) olumsuz yorum yazan kaynağın nedir? Bilgi olarak okumak isterim.
Ayrıca 2K stoklar pek mevcut değil. Olanlar belli ve bütçeleri yüksek.

Bende arkadaşın dediği monitörü önerirdim.
Ama olumsuz yorumlar varsa.
AOC CU34G2X/BK 34"144Hz 1ms WQHD FreeSync HDMI DP VA pivot oyuncu monitörü https://www.amazon.com.tr/dp/B082VHT11B?psc=1&ref_=cm_sw_r_apann_dp_XV2AD93VEV2F3YNP4YM2

MSI Optix MAG322CQR 31.5" 1 ms 165 Hz 2X HDMI+DP+Type-C 2K QHD Curved LED monitör 8.168, 03 TL yerine 7.681, 78 TL.

Bunlarida bir inceleyebilirsin.

Hocam naptınız adam CS:GO Valorant diyor 31-32 inçlik ekran öneriyorsunuz.

Hocam bence 24 alın ben 24 ile oynuyorum gayet rahat hatta bazen gözden kaçırdığım da oluyor eğer böyle sürekli Forza Rocket League Flight Simulator falan oynasaydınız 27 önerirdim fakat ağırlıklı CS:GO Valorant için 24 öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı