7.500 TL Sİstem Toplama

retrower

Kilopat
Sistemin toplam fiyatı aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi 7.304 TL. Tek eksiği haricidisk ve kasa, haricidisk olarak 7.500 TL'yi aşamayacağım için şu an kullandığım 1 tblık Seagate imi kullanacağım, kasalardan da beğendiğim güzel bir kasa var, ama o vatanbilgisayarda değil, linki burada. Fare ve klavyem oyuncu klavyesi zaten sıkıntım yok onlarda.

asd.png

2 çok önemli sorum var sizlere değerli sosyopatlar,
  • Herşeyden önce sistem uyumu sizce nasıl? Sistem büyük ölçüde Recep Abimizin topladığı şu rehbere dayanıyor ama oradaki sistem yaklaşık 1 yıl önceki bir sistem olduğu için 3-5 kendi tercihimi kattım ama 7.500 TL yi aşmadım.
  • Render, çizim cart curtla uğraşmıyorum. Sadece şu aralar CS5'i öğreniyorum ve geliştirip ilerletebilirim ama asıl amacım bir oyun canavarı oluşturmak. Overclock yapmayacağım, çünkü tam olarak ne onu dahi eksiksiz bilmiyorum, dolayısıyla o toplara pek girmeyeceğim. Ama en yüksek ayarlarda sınırları zorlayarak bile kasmayan, gerçek anlamda deli bir makine olsun istiyorum. Bunların haricinde aynı zamanda bu bilgisayarın beni net 2-3 yıl idare edebilmesi de lazım. Çünkü tüm birikimimi koyuyorum ortaya.
Şimdi soruma gelecek olursak, bunları toplarsam nasıl birleştireceğim? İlk defa bilgisayar topluyorum Ankara içerisinde bunu ücretiyle yapan nereler var veya öneriniz var mıdır?

Not : Ekran kartımdan %90 vazgeçmeyeceğim, kararım hemen hemen net. 980 Ti hayalimin kartı diyebilirim ama tartışmaya da açığım.

Eksiklerim - artılarım neler hertürlü yorumunuza açığım, yeterki yorum atın. Çünkü yarın saat 24.00 de kadar kesin kararımı vermem lazım. Sürem çok kısıtlı ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Hepinize teker teker cevap vereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS5, Premiere ise onun yerine CC sürümüne geçmeni öneririm. CS5 donanımı kullanamıyor. O teknolojiye sahip değil.

750W şart değil.

Oo Recep Abi tam beklediğim isimden cevap geldi. Sana sormak istediğim çok önemli birkaç sorum var müsade varsa,

- Bu topladığım parçalar kasayla uyumlu mu? O kasayı cidden beğendim ve uyumlu olması önemli. Hatta bunlardan da öte bu parçalar birbiriyle uyumlu mu ne dersin :)
- Yine bu parçaları bir anda almayacağım. Hemen hemen yarısını şimdi, yarısını birkaç hafta sonra alacağım, bunları tam toplamadan kutusunu açmamalı mıyım, yoksa kasanın bir kısmını oluşturup birkaç hafta öylece bekletmeli miyim? Yani parçalar hangi şekilde zarar görmez?
- Bu sistemin daha ucuzunu vatan gibi güvenilir başka biryerden bulabilir miyim? Eskiden vatanda %25 haftasonu indirimi vardı ondan yararlanırdık o da yok artık. Çünkü ne kadar indirirsem bir o kadar da monitörü genişletebilirim.
- Ve son sorum, tüm bu sistemi konuda da belirttiğim gibi senin yaklaşık 1 yıl önce topladığın bilgisayar aracılığıyla kurdum. Zaten farketmişsindir rami işlemcisi vs. hemen hemen aynı. Belki 1 model üstü veya altı, orada parçaların montajından niye seçildiğine herşeyi anlatmışsın, bu parçalarıda aynı senin anlattığın şekilde monte edebilir miyim? Birkaç parça farklı ama sonuç olarak aynı modelin benzer parçaları, sıkıntı çıkar mı?
Çok teşekkürler bu arada zaman ayırdığın için :)

Hocam bir benzer konuda 980 ti nin 144 Hz li bir monitörle uyumlu olduğunu okudum, doğruysa ona uygun ucuz bir monitör var mı aklında?

Dostum sen ne yaptın? O bütçeye DDR4 uyumlu bir sistem toplanabilir aslında.

O konuyu aslında bayağı bir araştırdım. Açıkçası kararsız kaldım evet toplamasına toplanır ama fiyatlar 2 milyara yakın artıyor. Hem bütçeyi aşamam, hem bu özellikleri pek kısamam diye düşündüm.
Ama asıl sebebi dediğim gibi bu sistemi sadece oyun için topluyorum. Çizimdir renderdır şudur budur pek işim yok. Çok çok photoshopu ilerletirim o tür durumda da bu sistem yeterde artar bile.
Tabi önerdiğin bir sistem varsa görmek isterim.

@retrower Dostum 2K ve üstü oynarken 144 FPS civarı FPS almayacağın çok açık ve zaten senin seçtiğin monitör 144 Hz bir monitör değil 75Hz değerine sahip, bunun haricinde 7ms tepki süresi sahip.

Bu yüzden sana daha iyi bir monitör önerdim.

Sen bilirsin dostum önerceğim bilgisayarın donanımlarının bir kısmı stokta kalmamış ama oyun için düşünüyorsan al bunu derim.

@retrower Dostum 2K ve üstü oynarken 144 FPS civarı FPS almayacağın çok açık ve zaten senin seçtiğin monitör 144 Hz bir monitör değil 75Hz değerine sahip, bunun haricinde 7ms tepki süresi sahip.

Bu yüzden sana daha iyi bir monitör önerdim.

Tamam o zaman 1.500 tl ye kadar monitör için ek bütçe oluşturdum hocam. En iyi gözüme görünen Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Fiyatı bu. Haricinde 1.500 tl ye kadar bu sistem için önerebileceğin başka bir monitör var mıdır? 4-5 saatim var.

Sen bilirsin dostum önerceğim bilgisayarın donanımlarının bir kısmı stokta kalmamış ama oyun için düşünüyorsan al bunu derim.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Geforce 980 Ti vatanda stoklarda yok ama benim yarın onu almam lazım. Güvenilir bildiğin başka biryer var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı