7-8 bin liraya nasıl bir bilgisayar toplanır ?

Kayra99

Hectopat
Elimde 7-8bin liralık bir bütçe var, bununla nasıl bir bilgisayar toplayabilirim? (Sadece kasa olarak.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güzel bir şeyler çıkar. Eve geçince bakarım.
Ryzen 2600x, 16GB RAM, RTX 2070 li bir sistem çıkar.
Güzel bir şeyler çıkar. Eve geçince bakarım.
Ryzen 2600x, 16GB RAM, RTX 2070 li bir sistem çıkar.

Son düzenleme:
Çözüm
@Kayra99 olmaz. i7 9700K veya i5 9600K almak istiyorsun büyük ihtimal. 2600X ile aralarında 5-10 FPS fark oynar. RTX 2070 ile GTX 1070 arasında ise 20-30 FPS fark oynuyor. RTX 2070, GTX 1080'den biraz daha üst bir kart. Render işleriyle uğrışacaksan işler değişir fakat. Amaç sadece oyun ise 2600X gayet yeterlidir.

Teşekkür ederim ilk başta
RTX 2070 yerine GTX 1070 alıp taksam üstünden kalanıda işlemciye yedirsem verimli olur mu sence ?

Daha dengeli yapmış olursunuz. Lakin 2070 ile 1070 arasında %30'a varan bir performans farkı var. Bunu da göz ardı etmeyin.

Aynen, acaba bir yanlışlık olmasın? Sipariş geçicem oysa direkt. Özellikleri tutuyor. Ben siparişi geçtim. Nanokatalog'dakini iptal edeceğim.

Merhabalar sistem tavsiyenizi inceliyordum bende aşağı yukarı bu fiyata sistem topluyorum fakat iki anakart arasında kaldım bilgisayarımın tüm parçaları KIRMIZI-SİYAH renk bütünlemesinden oluşuyor neredeyse bu yüzden Anakartımda bu renklere uyum sağlasın istiyorum MSI B450 GAMING PLUS AMD B450 Soket AM4 DDR4 3446MHz (A-XMP) HDMI DVI Anakart | ITOPYA şu anakartı nasıl değerlendirirsiniz ? Sizin attığınız anakarta oranla olumlu olumsuz özelliği var mıdır ? Fikir verirseniz minnettar olurum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı