7-8K PC toplama

Bütçe
7000-8000

BX500 kronik sorunlu bir SSD. Seçenekleri aşağıda belirttiğim gibi yapın:
i5 10400F
MSI B460M A PRO
Palit 1660S
2x8 Crucial Ballistix 3000 MHz
Son olarak depolama yok seçeneğine tıklayıp aşağıya bıraktığım SSD'yi alın:
Bütçeyi daha fazla aşabilirseniz SSD önerim:

Monitör önerim:

BX500 kronik sorunlu bir SSD. Seçenekleri aşağıda belirttiğim gibi yapın:
i5 10400F
MSI B460M A PRO
Palit 1660S
2x8 Crucial Ballistix 3000 MHz
Son olarak depolama yok seçeneğine tıklayıp aşağıya bıraktığım SSD'yi alın:
Bütçeyi daha fazla aşabilirseniz SSD önerim:

Monitör önerim:
Hocam monitörü dediğinizden alacağım fakat sitede dediğiniz ram ve ssd yok gibi gözüküyor ben mi göremiyorum yoksa?

Hocam monitörü dediğinizden alacağım fakat sitede dediğiniz RAM ve SSD yok gibi gözüküyor ben mi göremiyorum yoksa?
SSD'yi ayriyetten almanız daha iyi olacaktır. RAM ise Bellek kısmının yanında gözüküyor.

Bir de aceleniz yoksa daha iyi bir sistem toplayabileceğinizi belirteyim.

10400 de harici bir ekran kartı var, yani APU sistemler için kullanılabilir, bu yüzden F serisine göre fiyatı pahalı, ayrıca 10400F için Z serisi anakart alabilme imkanın varsa çok iyi olur.
B460M A PRO nun üstüne 800 TL koymam gerekiyor Z serisi alabilmem için. Sanmıyorum.

B460M A PRO'nun üstüne 800 TL koymam gerekiyor Z serisi alabilmem için. Sanmıyorum.

Evet biliyorum Z serisi anakartlar pahalı, zaten alabilme imkanının varsa diye o yüzden yazdım. Ama ileride sisteme bir takviye yapmak isterseniz anakart ı geliştirerek başlayın.

Evet biliyorum Z serisi anakartlar pahalı, zaten alabilme imkanının varsa diye o yüzden yazdım. Ama ileride sisteme bir takviye yapmak isterseniz anakart ı geliştirerek başlayın.
OC yapmayacak insan için bu bütçede Z serisi gereksiz. İleride de gereksiz. Anakart yerine işlemci alabilir.

OC yapmayacak insan için bu bütçede Z serisi gereksiz. İleride de gereksiz. Anakart yerine işlemci alabilir.

Gerçekten fark ediyor performans açısından. Yaklaşık 30-40FPS.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
siz karar verin.

Adamın bütçesi belli. Bu bütçede Z serisi alıp fanteziler denemenin manası yok. İleride de ekran kartı veya işlemci upgrade'i daha iyi olacaktır. Yahut 11. nesil anakartı alınabilir. 10. nesile ileride niye para yatırasın ki? Aradaki fark 10-15 FPS falan. Gerek yok.

Arkadaşların attığı TUF monitörde genel bir ışık sızması problemi var gördüğüm kadarıyla kronik sorunlu deniliyor. 4ms Samsung monitör bende de var tavsiye ederim bir eksisi olmuyor 1250TL'den aldım indirimde arada düşüyor, monitörden denememi istediğiniz bir şeyler varsa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım, görüntü kaliteside telefon kamerasıyla aşağı yukarı böyle :D
20210125_185955.jpg

Geri
Yukarı