7-9 bin TL laptop önerisi

Bütçe
7-9k

Atakan_35

Kilopat
Daha fazla  
Üniversite için laptop arıyorum. Taşıması kolay, ağır olmayan, çok ses yapmayan kütüphanede kullanılabilecek bir cihaz lazım.
Ekran çok büyük olmasına gerek yok oyun olarak da sadece LoL ve Valorant gibi oyunları sorunsuz oynatsın yeter. Uzun kullanımlı sıkıntı çıkartmayacak donma yapmayacak bir şey arıyorum.

Üniversite için laptop arıyorum. Taşıması kolay, ağır olmayan, çok ses yapmayan kütüphanede kullanılabilecek bir cihaz lazım.
Ekran çok büyük olmasına gerek yok oyun olarak da sadece LoL ve Valorant gibi oyunları sorunsuz oynatsın yeter. Uzun kullanımlı sıkıntı çıkartmayacak donma yapmayacak bir şey arıyorum.
Bu sıralar laptop fiyatları uçmuş durumda çok kötü bir zamanda almaya çalışıyorsunuz Allah kolaylık versin :D

İlk attığınızın harici ekran kartı yok oyunlarda iyi performans beklemeyin.
Lenovo dediği oyunları çok rahat iyi FPS'ler de onatır. Hatta bir çok oyunu rahat rahat açıyor ama 2. attığım Asus oyun için tabi daha iyi ama işlem gücü, ram ve ekran olarakta Lenovo iyi artık tercih ona kalmış.

Bu sıralar laptop fiyatları uçmuş durumda çok kötü bir zamanda almaya çalışıyorsunuz Allah kolaylık versin :D
Memlekete geldim alıp gitmem lazım ödev veriyolar dolar da hiç durmucak kötü zaman yok bence almadığın her gün artacak.
LoL ve Valorant oynayacak zaten, benim attiklarim rahatça oynatir.
Gaming laptop alirsa pil ve ses konusunda biraz uzer arkadasi. Kutuphane icin sessiz laptop istiyor.
Aynen öyle gaming istemiyorum ama ekran kartsız ilerde sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum.

Son düzenleme:
Eğer oyun fazla oynamayacaksan ve sessiz istiyorsa H serisi önermem çünkü fazla pil tüketir. Onun yerine 5800U daha mantıklı olur çünkü H modeller pahalı oldukları için hem RAM'den hem de SSD'den keser. Ama şöyle bir durum var bazılarında harici ekran kartı bulamazsın paylaşımlı ekran kartı vardır eğer GTX 1650 gibi ekran kartı almak istersen diğer özelliklerden kısman lazım.

Mesela bununla bu gibi eğer fazla oyun oynamam diyorsan 1 daha mantıklı alman ama ben oyunda biraz daha perfonmasn isterim dersen GTX 1650'li olan yani 2. daha mantıklı.

Anladığım kadarıyla fazla profesyonel olmayan arada Valorant ve LoL atan birisi gündelik hayatta kullanacaksın bu yüzden U serisi ve 16 GB 512 SSD gibi modelleri tercih etmen sana kalmış.
Lenovo dediği oyunları çok rahat iyi FPS'ler de onatır. Hatta birçok oyunu rahat rahat açıyor ama 2. attığım ASUS oyun için tabii daha iyi ama işlem gücü, RAM ve ekran olarak da Lenovo iyi artık tercih ona kalmış.

Hocam ben açar veya açmaz oynatır veya oynatmaz demedim yanlış anlaşılmasın bu çok oluyor forumda ben diğerlerine göre daha az performans alırsın dedim mesajı bir daha okuyacak olursanız. Zaten mantıken ekran kartı dahili.

Benim aklım şuna takıldı:

Uzun kullanımlı sıkıntı çıkartmayacak donma yapmayacak bir şey arıyorum.

Eğer oyun oynayacaksanız iyi bir fan sistemine sahip laptop almalısınız ki ileride işlemci ve ekran kartı çok ısınmasın (bunun sayesinde droplar vs. olmasın) ama hem de sessiz demişsiniz bunlar bir arada olması bence çok da mümkün değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı