7 ayda LGS için en iyisini yapmak

Furkanrew

Picopat
Merhaba arkadaşlar, ben LGS'ye hazırlanan 8. sınıf öğrencisiyim. Eylül ve ekim aylarında çalıştım ancak hiç beklediğim gibi güzel ve sıkı bir çalışma yapmadım. Ekim ayındaki soru sayımı saydım ve bu ay yaklaşık -bir tık fazlası da olabilir- 1400 soru çözmüşüm. kimisine az, kimisine çok gelebilir ama benim için az. Benim bir hedefim var o yüzden kasım ayından itibaren inşallah çok sıkı bir şekilde çalışıp ve de bunu hazirana kadar götürmeyi istiyorum(dershaneye gitmiyorum maddiyattan dolayı değil ailem teklif etti ama dershane bana göre uygun olmadığı için istemedim. Zaten şu ana kadar tek başıma iyi bir öğrenci olduğumu düşünüyorum hava atmak için söylemiyorum sadece temelimin sağlam olduğunu göstermek istiyorum: Ortaokulda Full okul birinciliği+bursluluk sınavı kazanmış biriyim. İnek değilim sadece kazanımlar basit olduğu için sınavdan 1 gün önce tekrar edip 100 aldım ama yine de temelim sağlam xd.)Neyse soruma gelecek olursak: Şu andan itibaren yüzde 2'lik dilim veya daha iyisi, 450+ puan için günde ort. Kaç soru çözmeli, kaç saat çalışmalı ve denemelere başlamalı mıyım? Branş denemesi satın aldım Türkçe-matematik-fenden onları çözeceğim bir de sizce dışarıda denemelere girmek için nasıl bir yöntem bulmalıyım özel okul vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortaokuldaki halimi gördüm. Bende senin gibiydim sınavlara bir gün önceden çalışıp ortalamamı 96-98 arasında tuttum dört yıl boyunca. Bursluluğu basit bir şekilde kazandım. Ama sekizinci sınıfta bir düzenim olmadığı için yapamadım daha doğrusu vardı ama ben bu düzene ayak uydurmayı beceremedim. Dershaneye de gidiyordum(rehberlik ve denemeler çok işe yaradı), sonra aynen bu zamanlara yakın (aralık ayı olmalı) bir düzen içine girdim. Dershanede falan dereceye giriyor, okul denemelerimde aynı şekil yükseliyordu, bu yükseliş marta kadar sürdü 430-470 arası puanlar alıyordum. Matematiği halletseydim yüzde birlik dilime girerdim ama bir sorun çıktı: COVID-19. ben zaten zorla düzene soktuğum çalışma sistemine bir gün iki gün devam ettim ama sonra karantina yüzünden sıkıldım ve çalışmadığımı fark ettim. Sonra zaten çalışmayarak %8'lik dilime girdim. Sözde nitelikli bir okuldayım ama pek sevmiyorum açıkçası. Bol bol çalışın ve sıkılma ihtimalinize karşı çok sıkmayın kendinizi. Bu arada soru sayınız eğer aylık ise çok az. Biz onu haftalık olarak çözerdik. Ama bu kişinin kapasitesine göre değişir eğer böyle iyiyse böyle devam etsin. Lakin en iyisi siz bir ders koçu bulun hem maddi durumunuzda iyi ayrıca denemelere önem verin.

Hayır soru sayım BERBAT.Neden bilmiyom bazı günler programa yazmadım ondandır belki beklediğimden de az çıktı.Ama kasım ayında düzelticem her gün 200 soru ile umarım.Birde 1 haftalık tatilde hergün 300 soru ile soru bankalarımı sıfırlamayı düşünüyorum geldiğimiz yere kadar verimli olmasına da dikkat ederek.Ben okuldan geldiğimde çok yorgun oluyorum ve maalesef o kadar da fazla çalışamıyorum buna bir tavsiyeniz var mı?

Hayır soru sayım berbat. Neden bilmiyorum bazı günler programa yazmadım ondandır belki beklediğimden de az çıktı. Ama kasım ayında düzelteceğim her gün 200 soru ile umarım. Bir de 1 haftalık tatilde her gün 300 soru ile soru bankalarımı sıfırlamayı düşünüyorum geldiğimiz yere kadar verimli olmasına da dikkat ederek. Ben okuldan geldiğimde çok yorgun oluyorum ve maalesef o kadar da fazla çalışamıyorum buna bir tavsiyeniz var mı?

Okuldan 12:00-13:00 arasında çıktığınız tahmin ederek birkaç saat dinlenin mesela 15:00'a kadar dinlenin sonra sizi zorlamayacak dersler çalışın. Yorgunluğunuz geçmiş olur. Sonra asıl derslere geçersiniz. Kasım tatilini iyi değerlendirin.

Okuldan 3'te geliyorum. Sadece perşembe ve cuma DYK'ye kalıyorum (matematik için) ve 5'te geliyorum. Haliyle de yorgun oluyorum ama geldikten, yemek falan yedikten sonra 1 saat zihnimi dinlendireceğim. Umarım benim için daha iyisi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı